Plakát k filmu: Nic nás nerozdělí

Nic nás nerozdělí Lo imposible

dokina.cz
8,0

Premiéra 31. 1. 2013
Španělsko, 2012, 107 min, od 12 let

Žánr:
thriller, akční, drama
Režie:
Juan Antonio Bayona | celý štáb
Hrají:
Ewan McGregor, Naomi Watts, Marta Etura, Geraldine Chaplin | všichni herci

Silný příběh filmu Nic nás nerozdělí je založen na skutečné události jedné rodiny, která v roce 2004 přežila úder ničivé vlny tsunami v Indickém oceánu. Manželé Henry (Ewan McGregor), Maria (Naomi Watts) a jejich tři synové se rozhodli strávit poklidné Vánoce v Thajsku a těší se na několik dnů prožitých v tropickém ráji. Rodinná idylka ale náhle a nečekaně skončí dva dny po Štědrém dnu, když jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Obrovská masa vody se valí na hotelový komplex, smete vše, co jí přijde do cesty, a rozdělí i prchající rodinu. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné.

Snímek Nic nás nerozdělí vypráví nezapomenutelný osud rodiny, která se spolu s desítkami tisíc dalších lidí z nejrůznějších koutů světa ocitne v epicentru jedné z nejničivějších přírodních katastrof posledních let. Možná právě v momentech absolutního zoufalství, plných lidského utrpení, se v lidech začínají probouzet lepší vlastnosti a nastává situace, kdy je naprosto přirozené projevit soucit, odvahu i pomoci těm, kteří to potřebují. Mariina rodina je sice rozdělená (s Mariou zůstává nejstarší syn, další dva synové jsou s Henrym), ale ani na okamžik to nikdo z nich nevzdá, usilovně hledají jeden druhého a přitom pomáhají ostatní přeživším. Film Nic nás nerozdělí ukazuje pravdivý příběh lidské vytrvalosti, odvahy, lásky a neotřesitelné víry v sebe sama.

„První nápad natočit takovýto film vznikl, když producent filmu Belén Atienza zaslechl příběh Marie v rádiu. Přijel do kanceláře celý v slzách a hned nám celou story odvyprávěl, říká scénárista Sergio Sanchéz. „Všichni známe díky televizi a internetu reálné záběry kalamity a neštěstí, které po tsunami zbyly, my jsme ale chtěli odhalit pravdivý, dojemný a velmi lidský příběh z pohledu lidí, kteří přežili. A že je to pohled velmi vzdálený od všech informací, které jsme četli v novinách. Museli jsme prostě tento film natočit.“ říká režisér Juan Antonio Bayona. „Bylo velmi obtížné vyprávět příběh pěti přeživších s ohledem na 230 000 lidí, kteří zemřeli. Naštěstí jsem měl možnost pracovat na scénáři přímo s Marií Belon, říká Sanchez. „Když mi režisér řekl, že chce natočit film o našem příběhu, odpověděla jsem mu: To není náš příběh, je to příběh mnoha a mnoha lidí, ale ne všichni měli takové štěstí jako my, že přežili,“ dodává Maria, hlavní hrdinka příběhu.

Silný příběh filmu Nic nás nerozdělí je založen na skutečné události jedné rodiny, která v roce 2004 přežila úder ničivé vlny tsunami v Indickém oceánu. Manželé Henry (Ewan ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 116 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Nic nás nerozdělí

 • Recenze Nic nás nerozdělí na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

 • Recenze Nic nás nerozdělí na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Britští manželé (Ewan McGregor a Naomi Wattsová), žijící v Japonsku, si se svými třemi syny užívají v Thajsku. Bohužel pro ně, píše se rok 2004 a po dvou dnech přijde cunami. Rodina je od sebe oddělena a zbytek druhá polovina filmu je o tom, jak se snaží opět dát dohromady, respektive zjistit, jestli zbývající členové žijí. Film byl prý natočen podle skutečných událostí. Nevím nakolik přesně odpovídá skutečnosti, ale vím, že rodina byla ve skutečnosti španělská a rodiče mnohem méně hezčí, než McGregor a Wattsová. A také musím konstatovat, že z čistě dějového hlediska je scénář velmi neoriginální, předvídatelný a citově vyděračský. Je tam všechno to, co od podobného filmu očekáváte: Krátké seznámení s hrdina, pak katastrofa, odloučení, zranění, záchrana, hledání, naplnění, extrakce, asimilace a tak dále... Kromě obsazení je tento (anglicky mluvený) film téměř stoprocentně španělskou záležitostí a režíroval ho jistý Juan Antonio Bayona, který před nedávnem natočil slušný horor Sirotčinec . A já nemohu jinak, než konstatovat, že Nic nás nerozdělí, je téměř dokonale natočený film, kde 95 procent scén funguje lépe, než jsem očekával, že by mohly fungovat! A tím myslím opravdu všechny aspekty filmu: Herecké výkony, režie, střih, hudba, zvuk (podprahové efekty nebo naopak jejich absence), digitální triky, davové scény... Všechno funguje FANTASTICKY, má to atmosféru, tempo, napětí, dojetí. Jenom škoda toho triviálního scénáře. A je mi úplně jedno, že ve skutečnosti katastrofa nespočívala v tom, že se do vnitrozemí vřítila tři metry vysoká stěna vody (jak je to prezentováno ve filmu). Podobně rozporuplné pocity jsem měl například u Hancocka . Film, od jehož děje nic moc neočekáváte, ten děj skutečně je takový, jak jste se obávali, a přesto je film natočen s takovým talentem a nasazením, že stojí za to dívat se na něj a věnovat mu pozornost. Každopádně budu velmi bedlivě sledovat, do čeho dalšího se Bayona pustí...

Trailer k filmu

Související články k filmu Nic nás nerozdělí

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Inspirováno skutečnými událostmi, katastrofy, které byly zfilmovány

  Inspirováno skutečnými událostmi, katastrofy, které byly zfilmovány

  30. 9. 2016 10:00 Katastrofický film je žánr, jehož hlavním tématem je hrozící či probíhající katastrofa (např. zemětřesení, ztroskotání lodi či letadla). Film většinou obsahuje více dějových linií, v nichž se zaměřuje na postavy, které se snaží katastrofě uniknout, čelit jí, nebo se vyrovnat s následky. Od tohoto týdne můžeme v českých kinech vidět snímek Deepwater Horizon: Moře v plamenech, vyprávějící o jedné z největších člověkem způsobených katastrof na světě. V dnešním článku se podíváme na další filmy inspirované skutečnými katastrofami.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nic nás nerozdělí

  Nic nás nerozdělí

  27. 1. 2013 15:00 Silný příběh filmu Nic nás nerozdělí je založen na skutečné události jedné rodiny, která v roce 2004 přežila úder ničivé vlny tsunami v Indickém oceánu. Manželé Henry (Ewan McGregor), Maria (Naomi Watts) a jejich tři synové se rozhodli strávit poklidné Vánoce v Thajsku a těší se na několik dnů prožitých v tropickém ráji. Rodinná idylka ale náhle a nečekaně skončí dva dny po Štědrém dnu, když jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Obrovská masa vody se valí na hotelový komplex, smete vše, co jí přijde do cesty, a rozdělí i prchající rodinu. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Film Nic nás nerozdělí připomíná úder ničivé vlny cunami

  Film Nic nás nerozdělí připomíná úder ničivé vlny cunami

  13. 1. 2013 12:00 Na skutečné události rodiny, která v roce 2004 přežila úder ničivé vlny cunami v Indickém oceánu, je založen příběh filmu s názvem Nic nás nerozdělí. Dnes ho na pracovní projekci v Praze představila společnost Bontonfilm. Do českých kin ho uvede od 31. ledna.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.