Plakát k filmu: Něžnost

Něžnost Delicatesse, La

dokina.cz
5,3

Premiéra 30. 6. 2012
Francie, 2011, 108 min

Žánr:
komedie, romantický
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Audrey Tautou, François Damiens | všichni herci

Nathalie žije úžasný život. Je mladá, krásná a má skvělé manželství. Ale v okamžiku, kdy její manžel zemře při nehodě, její svět se zhroutí. Několik dalších let se soustředí pouze na práci, své emoce nechává stranou. Pak nenadále, aniž by věděla proč, políbí toho nejnepravděpodobnějšího muže – svého kolegu, Markuse. Tento zvláštní pár se pak pouští na vlastní emocionální pouť; cestu, která vyvolává nejrůznější otázky a nepřátelství v práci. Můžeme opravdu ovlivnit způsob, jakým objevíme novou chuť do života? Nathalie a Markus, kteří objevili novou lásku, utíkají, aby dali svému vztahu šanci. Je to příběh o znovuzrození, ale také o jedinečnosti lásky.

Nathalie žije úžasný život. Je mladá, krásná a má skvělé manželství. Ale v okamžiku, kdy její manžel zemře při nehodě, její svět se zhroutí. Několik dalších let se soustředí pouze ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 32 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Něžnost

  • Recenze Něžnost na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Nathalie (Audrey Tautou se miluje se svou drahou polovičkou. Drahá polovička umře. Nathalie tři roky odmítá dobývání svého šéfa (ve firmě Ikea) a ze všech sil pracuje, aby zapomněla na smutek. Pak zničeho nic iracionálně zahoří pro kolegu Markuse (což je typický nordický plešatící nerd ve svetru) a nevědí co dál s tím. Není mi úplně jasné, co je tento film za žánr. Místy je to konverzační komedie jako dejme tomu od Judda Apatowa, místy je to bizarnost ve stylu Delikates nebo Amélie z Montmartru (see what I did here?), místy je to psychologické drama a místy je to dost intenzivní nuda. Například k tomu zahoření pro Markuse dojde až někdy v polovině filmu a předtím není nic víc, než smrt milého a neúspěšné (decentní, velmi slušné) šéfovo dvoření. Po seznámení s Markusem pak následuje několik nervózních setkání a nakonec něco jako "komplexní radikální řešení situace", ale to už jsem spíš jen čekal, kdy už to proboha skončí. Protože na Audrey se hezky kouká, ale chová se tak iracionálně a magorsky, že jsem o její postavu víceméně ztratil zájem. Problém není v hercích a pravděpodobně ani ve scénáři. Problém je v tom, že dva režiséři (bratři) mezi jednotlivými scénami velmi divoce oscilují mezi různými filmovými styly a různou atmosférou (jenom hudba je stále konzistentně divná a jakoby od Lynche). Dokonce jsem byl od poloviny filmu přesvědčen, že se chystá nějaký chyták a na konci se dozvíme, že se to celé někomu zdá, že je některý z hlavních hrdinů mimozemšťan, nebo něco podobně radikálního, co by celému filmu dalo řád. Nechystal se a nedalo.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.