Plakát k filmu: Než si pro nás přijde

Než si pro nás příjde Bucket List, The

dokina.cz
6,3

2007, 97 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, drama
Režie:
Rob Reiner | celý štáb
Hrají:
Sean Hayes, Rob Morrow, Serena Reeder, Jack Nicholson, Morgan Freeman | všichni herci

Světy miliardáře Edwarda Colea a obyčejného mechanika Cartera Chamberse se už ani více lišit nemohou. Na křižovatce svých životů však sdílí stejný nemocniční pokoj. Během společných rozhovorů zjistí, že mají přece jen něco společného - touhu co nejlépe využít čas, který jim zbývá než je “nasypou do urny”, a poznat, kdo skutečně jsou. Společně se tedy vydají za největším dobrodružstvím svého života, na cestě se stanou nerozlučnými přáteli a naučí se, jak brát vzestupy i pády s nadhledem a humorem. Každý sdílený zážitek si pak odškrtnou na svém dlouhém seznamu přání ...

Světy miliardáře Edwarda Colea a obyčejného mechanika Cartera Chamberse se už ani více lišit nemohou. Na křižovatce svých životů však sdílí stejný nemocniční pokoj. Během ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 541 hlasů

Recenze filmu Než si pro nás přijde

  • Recenze Než si pro nás přijde na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Jack Nicholson hraje nechutného obhroublého miliardáře. Morgan Freeman hraje chudého automechanika. Oba zjistí, že mají rakovinu, a že jim zbývá pár měsíců života. Oba jsou umístěni do stejného pokoje v nemocnici (Nicholson nemůže dostat vlastní pokoj, protože mu ta nemocnice patří a mnohokráte se nechal veřejně slyšet, že "na každém pokoji budou dva pacienti, bez výjimek"). Po očekávaných úvodních třenicích se skamarádí, sepíší seznam věcí, které by chtěli stihnout "než si pro nás přijde zubatá" (v originále "before we kick the bucket", odtud název), a začnou si jeho položky odškrtávat (na což by Freeman pochopitelně neměl). Obávám se, že Rob Reiner, jenž má na kontě geniální komedie Princess Bride , This is Spinal Tap nebo Když Harry Potkal Sally , je definitivně za zenitem, patnáct let nenatočil film, který by se mi líbil a Než si pro nás přijde tento trend nezvrátí, spíše naopak. Měl k dispozici dva držitele Oscara, kteří se objektivně řadí k nejlepším současným žijícím hercům. Měl k dispozici námět, který byl stoprocentní "sázkou na jistotu". A zmrvil to. Jistě nebudete brát jako spoiler, když vám "prozradím", že oba hrdinové dostanou před koncem filmu (a před smrtí) od toho druhého "životní lekci". V případě Nicholsona je to podle očekávání lekce "I když jsi bohatý, nemusíš být svině", v případě Freemana je to dost nesmyslná lekce "nezapomínej na rodinu", protože Freeman je vyložený anděl už na začátku filmu a jeho "rodinný problém" je hodně vycucaný z prstu. Veškerý děj, točící se kolem těchto "problémů", je strašlivě trapný a jakákoliv snaha obou oscarových velikánů s tím nic neudělá. Když začal Nicholson místo dovádění se dvěma high-class prostitutkami upřímně plakat, bylo mi stydno za něj. Kdykoliv by měl film být upřímně dojemný, téměř vždy při tom padá bolestně na ústa. Samotné "proškrtávání seznamu" také není nic moc, protože při plnění většiny přání ("Projet se v autě X", "Navštívit místo Y", "Zažít událost Z") je jasné, že v záběrech nevystupují Freeman a Nicholson, nýbrž jejich dvojníci s digitálně přidělanými hlavami, nebo jde o zadní projekce! Tudíž to všechno působí falešně ve všech možných smyslech toho slova. Jedinou dobrou věcí na filmu zůstávají scény, kdy se spolu hlavní hrdinové hašteří (a možná se při nich ledacos improvizovalo), ale těch není moc a v obou dílech Dej si pohov, kámoši byly zábavnější. Myslím, že tento film je nějaký druh rekordu: Dlouho jsem neviděl něco tak špatného s tak dobrými herci v hlavních rolích.

  • Recenze Než si pro nás přijde na iDnes

    Recenze iDnes 70

    Jack Nicholson a Morgan Freeman kralují černé komedii o umírání Než si pro nás přijde. Hrají pacienty, kteří si na poslední cestě kolem světa plní dávná přání.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.