Plakát k filmu: Nevinní čarodějové

Nevinní čarodějové Niewinni czarodzieje

dokina.cz
7,4

1960, 87 min

Režie:
| celý štáb

Film Nevinní čarodějové je psychologickou studií dvou mladých lidí. Sportovní lékař, jehož jedinou vášní je hra na bicí v jazzové skupině Krzysztofa Komedy, se v baru seznámí s dívkou a stráví s ní noc.

Tento nevinný námět mladého lékaře, který má rád dobré cigarety, má magnetofon a nahrává si na něj své rozhovory s děvčaty, v dobách Gomułkovy vlády dráždil ideology víc než Zemská armáda a varšavské povstání. Snímek vyvolal širokou celospolečenskou diskusi a protichůdné recenze. To mu však nezabránilo získat diplom na MFF v Edinburghu (1961).

Film Nevinní čarodějové je psychologickou studií dvou mladých lidí. Sportovní lékař, jehož jedinou vášní je hra na bicí v jazzové skupině Krzysztofa Komedy, se v baru seznámí s ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 57 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.