Plakát k filmu: Neuvěřitelný Hulk

Neuvěřitelný Hulk Incredible Hulk, The

dokina.cz
7,3

2008, 112 min

Žánr:
thriller, akční, sci-fi, fantasy
Režie:
Louis Leterrier | celý štáb
Hrají:
Edward Norton, Liv Tyler, Tim Roth, William Hurt, Tim Blake Nelson, Ty Burrell, Christina Cabot, Peter Mensah, Lou Ferrigno, Greg Bryk, Martin Starr, Kristina Pesic, Stan Lee, Michael Kenneth Williams, Wayne Robson, Joris Jarsky | všichni herci

Když se naštve, nebudete ho mít rádi. V občanském životě je Bruce Banner sympatický vědec s křehkou duší, ve stavu zuřivosti šílené monstrum, které bezmyšlenkovitě ničí vše kolem sebe. Komiksový svět ho zná pod přezdívkou Hulk. Po pěti letech se vrací na filmové plátno a fakt, že půjde o mimořádný zážitek, potvrzuje jeho přívlastek NEUVĚŘITELNÝ.

Zničit ďábla v sobě samém je hlavní vědecký cíl Bruce Bannera (Edward Norton), jehož impozantní proměny nálad způsobilo mimořádně silné ozáření. Bruce se ve svých mimořádných schopnostech nevyžívá, naopak jimi trpí, protože přežívá mimo civilizaci, dobrovolně izolovaný od své životní lásky Betty Rossové (Liv Tyler) a jejího otce, armádního generála Thaddeuse Rosse (William Hurt), který by rád využil Bruceovy schopnosti ve prospěch amerických ozbrojených sil. Zatímco Bruce se snaží co nejvíc zůstat v klidu, na obzoru se objeví nepřítel s podobnými schopnostmi, který naopak nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby se z chlapa z masa a kostí (Tim Roth) přeměnil v destruktivní kreaturu zvanou Abomination. Proti jejímu řádění nepomáhají žádné konvenční zbraně, a tak musí Bruce čelit zásadní výzvě – dobrovolně se zříct vlastního slušného já, vzteky zezelenat a rozdat si s Abomination jako chlap s chlapem, respektive jako monstrum s monstrem.

Zatímco předchozí Hulk Anga Leeho pojednával spíš o psychologickém souboji uvnitř samotného Bruce, volba Louise Letteriera, režiséra obou dílů akčního Kurýra, coby jeho nástupce, by měla být dobrou zprávou pro všechny, kdo od Hulka žádají pořádnou akci. Naopak obsazení Edwarda Nortona, jednoho z nejlepších herců současnosti, do role Bruce Bannera, nasvědčuje tomu, že nudit se diváci nebudou ani ve scénách „Bruce s lidskou tváří“. Pro samotného Nortona byla role trpícího vědce velkou výzvou, protože Hulk patří mezi jeho nejoblíbenější komiksové hrdiny. „Asi každý kluk by chtěl být aspoň chvíli v jeho kůži. Dobrovolným vyvrhelem, který v sobě skrývá obrovskou sílu a ta vyplave na povrch, když ho někdo naštve,“ říká Edward Norton.

Producentka filmu Gale Anne Hurd tvrdí, že za svou popularitu vděčí Hulk především tomu, že na rozdíl od ostatních komiksových reků je vlastně hrdinou proti své vůli. „Svůj potenciál sice naplno využívá, ale na druhou stranu ho každá proměna v Hulka neskutečně trápí. Není to hrdina, který by si oblékl kostým a vyrazil zachraňovat svět. On vlastně nemá příliš na vybranou, jestli bude nebo nebude Neuvěřitelným Hulkem,“ uzavírá producentka.

Když se naštve, nebudete ho mít rádi. V občanském životě je Bruce Banner sympatický vědec s křehkou duší, ve stavu zuřivosti šílené monstrum, které bezmyšlenkovitě ničí vše kolem ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 655 hlasů
 • -

Kde dávají v televizi?

28. duben 20.00 hod.

Recenze filmu Neuvěřitelný Hulk

 • Recenze Neuvěřitelný Hulk na fffilm

  Recenze fffilm 80

  O čem film je? Hulk... Smash! Je zajímavé, že film poměrně precizně navazuje na děj Hulka Anga Leeho, ale všechny postavy v něm hrají jiní herci a samotný Hulk vypadá o dost jinak. Well... Děj je vpodstatě velice triviální - Edward Norton utíká a občas se nekontrolovaně mění na Hulka, zatímco ho pronásleduje generál Ross (William Hurt) a nasraný voják Tim Roth, který se ke konci změní ve zrůdu hulkovských rozměrů. Kupodivu, Edward Norton, který hraje titulní postavu, napsal scénář a i jinak se úzce podílel na vzniku filmu, na mě přes to všechno nepůsobil moc přesvědčivě a připadalo mi, jako by mu role příliš nesedla. Nejlepší jsou Hurt a Roth, ale moc se ve filmu nevyskytují (zmutovaný Roth v závěrečné rvačce je pochopitelně kompletně digitální). Triky (ve dvou velkých akčních scénách a jedné menší) jsou evidentně drahé, ale nevybočují z dnešního hollywoodského standardu a i když jsem si párkrát v mysli řekl "wow!", párkrát jsem se naopak přistihl, že mi vadí, jak nerealisticky se něco (nebo někdo) pohybuje a že mi připadá, jako bych se místo na několikatunového živočicha díval na něco z Toy Story . Což je ovšem tradiční problém comicsových adaptací - jak "realisticky" rozpohybovat něco, co nemůže existovat? Hardcore fanoušci pravděpodobně ocení četné odkazy na různá jména a události z comicsů a nikdo si nemůže stěžovat, že režisér Leterrier něco zanedbal. Ale například u jeho Kurýrů (nesrovnatelně lacinějších) mi přišlo, že jsou svěžejší a energičtější, než tento nový Hulk . Takže znovu: Rozhodně nejde o špatný film, ale tak nějak mě ničím nepřekvapil - neobsahoval žádné třeskutě originální nápady a žádné vizuální nebo dramatické inovace, jakými svého Hulka před pár lety ozvláštnil Ang Lee. Ale je v něm trochu víc akce a jako další předehra (po Iron Manovi ) k vy-víte-čemu rozhodně funguje.

Související články k filmu Neuvěřitelný Hulk

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Podfukáři

  Podfukáři

  9. 6. 2013 14:45 Takhle nějak by to vypadalo, kdyby Dannyho parťáci uměli kouzlit. Právě v jejich elegantním stylu totiž pracují Podfukáři – tým špičkových iluzionistů, který v rámci svých efektních kouzelnických show provádí ještě efektnější bankovní loupeže zaměřené proti zkorumpovaným finančníkům.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.