Plakát k filmu: Největší z Čechů

Největší z Čechů Největší z Čechů

dokina.cz
7,0

Česká Republika, 2010, 96 min

Žánr:
komedie
Režie:
Robert Sedláček | celý štáb
Hrají:
Simona Babčáková, Jaroslav Plesl, Johana Švarcová, Jiří Vyorálek, Igor Bareš, Marek Taclík, Jan Hřebejk, David Švehlík | všichni herci

Chcete vědět, jestli je možné prolézt sqashovou raketou? Kolik čtyřlístků musíte nasbírat, abyste překonali rekord? Kolik musíte sníst párků, abyste v tom byli nejlepší? A kam až se dá dojet na rotopedu? To vše zjistíte ve filmu Největší z Čechů.

Režisér (Jaroslav Plesl), jeho producentka (Simona Babčáková) a kameraman (Jiří Vyorálek) jsou živořící umělci, kteří už sice mají za sebou filmy, co dostaly ceny, lvy, dobré kritiky a hrály se s úspěchem na řadě festivalů. Ale nechodí na ně diváci. Jejich další spolupráce se řítí do ztracena, protože životní projekt režiséra nezískal grant, což znamená, že se nebude točit.

Producentka s režisérem odjíždějí do Pelhřimova, do metropole českých rekordů a kuriozit, kam je zavolal šéf Agentury Dobrý den (Igor Bareš). Agentura má totiž jeden problém. Často se o ní a jejích rekordmanech mluví, ale nikdo to nebere vážně. A tak se rozhodnou najmout kritikou uznávaného režiséra, aby natočil film o nejvýjimečnějších lidech, kteří dosud mají jen nálepku bláznů a magorů, pouťové atrakce.

Šéf Agentury má pro naše filmaře tři čtvrtě miliónu v hotovosti, jako zálohu na natáčení, což je tak významný argument, že další debata je celkem zbytečná. Zadání je jasné: Hluboce lidské příběhy lidí, co dokázali vlastní pílí něco, co nikdo jiný na světě patrně neumí.

K utahané tvůrčí trojici se přidává sebevědomá zvukařka (Johana Švarcová), studentka FAMU, která na rozdíl od nich není spoutaná životními prohrami. Tak nějak ostatní štve, ale zároveň jim připomíná jejich „dávné“ začátky. Jak tohle všechno skončí? Dotočí spolu tenhle film a pomůžou změnit obraz Agentury? Odhodlají se ještě někdy dělat to, v čem vidí skutečně smysl? A o čem bude jejich příští film?

„Tento film je složený z událostí, které se nám opravdu staly!“ prohlašují filmaři. Uvidíte v něm vynikající herce i skutečné rekordmany hrající sami sebe. Herecké výkony jsou tak přesvědčivě, že mezi profesionálními herci a naturščiky nepoznáte rozdíl. Kromě zmíněných hlavních protagonistů se ve vedlejších rolích objeví například Aňa Geislerová, Jan Hřebejk, Marek Taclík, David Švehlík či Wabi Daněk a další.

Chcete vědět, jestli je možné prolézt sqashovou raketou? Kolik čtyřlístků musíte nasbírat, abyste překonali rekord? Kolik musíte sníst párků, abyste v tom byli nejlepší? A kam až ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Největší z Čechů

 • Recenze Největší z Čechů na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Režisér, Producentka, Kameraman a Zvukařka se vydávají na honbu za lidovými rekordy. V galerii siláků, tichých bláznů i hlasitých pošuků se snaží nalézt odpovědi na to, proč lidé tolik inklinují k pošetilostem – sami však neustále podléhají těm vlastním. Originální a nápaditá výpověď Roberta Sedláčka o blouznivcích, básnících nesmyslu, filmu a sobě samém. Něco mezi dokumentem, fabulací a hořkou komedií – se vším dobrým a zlým, co to může přinést.

 • Recenze Největší z Čechů na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Ambicióznímu rrežisérovi (Jaroslav Plesl) nejsou přiklepnuty dostatečné finance na jeho vysněný ambiciózní projekt a proto vezme za vděk nabídkou "filmařské prostituce" - natočit film, propagující Českou knihu rekordů agentury Dobrý den . A tak se smalým štábem (ve kterém to poněkud skřípe) vydává natáčet divné lidi a přemýšlet o sebevraždě. Nový film Roberta Sedláčka je zajímavý tím, že je částečně ukotven v realitě (například "Dobrý den" a "Česká kniha rekordů" opravdu existují), někteří lidé v něm hrají sami sebe a asi by se našla i nějaká ta paralela mezi Sedláčkem a hlavním hrdinou filmu. Natočit zdařile něco podobně originálního je v současném zatuchlém českém filmařském rybníce velice obtížné a Sedláček se s tím vypořádal překvapivě dobře. I když bez větších problémů rozklíčujete, kdy je na plátně opravdový magor a kdy herec, hrající magora, ve vychutnání filmu vám to příliš nebrání.¨ Hlavní devizou pak jsou herecké výkony hlavní čtveřice (především Simona Babčáková září) a jejich hluboce lidské hlášky, které vypadají stoprocentně improvizovaně, i když údajně nejsou. Problém je pouze v nízkém rozpočtu a mírné neujasněnosti ohledně toho, kdy si chci dělat nezávaznou srandu a kdy chci někomu nastavovat zrcadlo (a jestli ho náhodou nenastavuji sám sobě). Nostalgicky jsem vzpomínal jak na raného Formana, tak na pozdního Borata. P.S: Následující nesouvisí s kvalitami filmu, nicméně: Kdybych nedostal pozvánku na novinářskou projekci, tak bych dodnes nevěděl, že tento film existuje. Premiéru měl včera, propagace nikde žádná, a pokud bych náhodou uviděl jeho plakát , pomyslel bych si, že to je nová komedie od Trošky v produkci Pomejeho (díky plakátu i díky názvu). Totéž platilo pro předchozí Sedláčkův film Muži v říji . Měl by změnit marketingový tým... P.S: Ad trailer: Aňa Geislerová je ve filmu asi jednu minutu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.