Plakát k filmu: Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho

Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho Hymyilevä mies

dokina.cz
7,2

Premiéra 16. 3. 2017
Německo, Švédsko, Finsko, 2016, 92 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Juho Kuosmanen | celý štáb
Hrají:
Eero Milonoff | všichni herci

Léto 1962. Olli Mäki je velkou nadějí finského boxu a právě se chystá na životní zápas o titul mistra světa. Z poklidného venkova se dostává do víru velkoměsta, kde je vystaven tlaku médií, trenérů a sponzorů. Skromný Olli má na dosah všechnu slávu a bohatství a snaží se dělat to, co se od něj očekává. Je v tom ale jeden háček – Olli se totiž zamiloval do Raiji, dívky ze své rodné vesnice. Okouzlujícím debutem podle skutečného příběhu si mladý režisér Juho Kuosmanen v Cannes získal srdce diváků a úspěch završil nejvyšším oceněním v sekci Un Certain Regard.

Léto 1962. Olli Mäki je velkou nadějí finského boxu a právě se chystá na životní zápas o titul mistra světa. Z poklidného venkova se dostává do víru velkoměsta, kde je vystaven ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho

  • Recenze Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho na MovieZone

    Recenze MovieZone 70

    Nenápadný snímek o životě, snech a prioritách, ve kterém box hraje pouze vedlejší roli. Pomalé tempo nesedne každému, ale fandové severského verismu si zase jednou přijdou na své.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.