Plakát k filmu: Nějak se to komplikuje

Nějak se to komplikuje It's Complicated

dokina.cz
5,5

Premiéra 21. 1. 2010
USA, 2009, 115 min

Žánr:
komedie, romantický
Režie:
Nancy Meyers | celý štáb
Hrají:
Alec Baldwin, Meryl Streep, Steve Martin, John Krasinski, Lake Bell, Hunter Parrish, Zoe Kazan, Rita Wilson, Daryl Sabara, Caitlin Fitzgerald, Mary Kay Place, Emjay Anthony, Alexandra Wentworth, Bruce Altman, Nora Dunn | všichni herci

Představte si, že se rozvedete, po deseti letech si uvědomíte, že jste definitivně odstřihli bývalého partnera, pak ho zničeho nic potkáte a bác ho… Najednou pochopíte, že stará láska nerezaví, a také zjistíte, že se to nějak komplikuje. Vítejte v romantické komedii Nancy Meyers, režisérky, jejíž příběhy pocházejí až na výjimky ze skutečného života, ač je to k nevíře.

„Psaní scénářů je pro mě jistou terapií, a proto do nich promítám tolik vlastních zážitků a zkušeností, i když v tomto případě musím přiznat, že jsem poměr s bývalým manželem nezkusila,“ říká Meyers. V tom se od své hrdinky (Meryl Streep) dost liší. Jane Adler má tři dospělé děti, prosperující restauraci a přátelský vztah s bývalým manželem Jakem (Alec Baldwin), jemuž už odpustila, že ji před deseti lety podváděl s výrazně mladší šťabajznou, kterou si vzal, sotva uschlo razítko na rozvodových formulářích. Šťastná to žena, bylo by možné říct, kdyby se u příležitosti synovy promoce ve společnosti exmanžela nezdržela víc, než by se slušelo. Co začalo jako nevinná večeře, pokračovalo několika litry vína, prokládanými vzpomínkami na to hezké z jejich společného soužití. Finále je asi zbytečné popisovat, ale bylo to hodně bouřlivé. Když Jane dospěla do stavu střízlivosti, uvědomila si jednu úžasnou věc. Právě se svým ex-manželem podvedla tu, s níž ji podváděl, když ještě nebyl ex. Nějak se to komplikuje? Připravte se na to, že to bude ještě složitější, neboť ani Jane není úplně bez závazků, protože ji aktuálně uhání bytový architekt Adam (Steve Martin), jenž měl původně navrhnout pouze její kuchyň. Jeho aktuální návrhy jsou mnohem odvážnější, ačkoliv si čím dál víc uvědomuje, že se asi ocitl uvnitř velmi bizarního milostného trojúhelníku.

Už od prvních řádek scénáře si Nancy Meyers vysnila, že hlavní roli bude hrát Meryl Streep. „Když jsem si představila, jak by se ona zachovala v těch šílených situacích, pomáhalo mi to příběh posouvat dál. Byla mou velkou ispirací. Když souhlasila s tím, že tu roli vezme, spadl mi kámen ze srdce,“ přiznává režisérka, která prý neměla žádný záložní plán. Otázkou je, zda tak úspěšný tvůrce, který stvořil komediální hity jako Po čem ženy touží, Prázdniny a Lepší pozdě nežli později, nějaký záložní plán vůbec potřebuje, protože: Kdo by nechtěl hrát v „romantické komedii roku“?

Představte si, že se rozvedete, po deseti letech si uvědomíte, že jste definitivně odstřihli bývalého partnera, pak ho zničeho nic potkáte a bác ho… Najednou pochopíte, že stará ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 563 hlasů
 • -

Recenze filmu Nějak se to komplikuje

 • Recenze Nějak se to komplikuje na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

  Meryl Streep má padesátku za sebou, je rozvedená a neví, jestli se dát dohromady se svým bývalým nebo to zkusit se sympatickým architektem. A tak se chová jako afektované pako, přebíhá mezi nepříliš zajímavým Alecem Baldwinem a naprosto nevýrazným Stevem Martinem, vypouští na diváky jeden natahovaný a špatný vtip za druhým a velmi pomalu se blíží k vysvobozujícím závěrečným titulkům. Nějak se to Nancy Meyers zkomplikovalo a výsledek je namísto romantické komedie překvapivě špatná podívaná.

 • Recenze Nějak se to komplikuje na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Jane (Meryl Streepová) už není nejmladší. Má tři velké děti a před devíti lety se rozvedla s Jakem. Jake (Alec Baldwin) má novou mladou ženu, se kterou si moc nerozumí. Jednoho dne se víceméně náhodou Jane s Jakem sejdou v hotelu a skončí spolu v posteli. Následně se z toho stane regulérní zahýbačka - Jake je své ženě nevěrný se svou bývalou ženou, zatímco Jane si není jistá, jestli neměla před svým bývalým dát raději přednost sympatickému architektovi (Steve Martin). Nejnovější film romantické profesionálky Nancy Meyersové začíná velmi slibně. Především proto, že tři hlavní představitelé jsou dobře vybraní a výborně hrají. I scénář je poměrně osvěžující - jak samotnou zápletkou, tak skutečností, že humor není ani tak v tom, co humorného se hrdinům děje, jako spíše ve skutečnosti, že mají smysl pro suchý humor a dokážou se na události, které se jim dějí (ne zrovna vtipné události), dívat s humorem. Film se odehrává v podobném vesmíru jako Sex ve městě (všichni jsou nechutně bohatí a jejich problémy spočívají pouze v tom, s kým mají chodit), ale hrdinové Nějak se to komplikuje jsou na rozdíl od těch čtyř mutantek veskrze sympatičtí (i když jsou tak trochu hajzlové / děvky). Nakonec se bohužel ukáže, že Meyersová opět film zbytečně natahuje - má dvě hodiny a například z 15 posledních minut pro mě bylo 13 z nich zhola zbytečných, až kontraproduktivních. Nějak se to komplikuje je lepší film než Prázdniny a Lepší pozdě nežli později , ale ne tak dobrý jako Po čem ženy touží nebo Past na rodiče (která byla úplně nejlepší, protože jsou v ní dvě Lindsay Lohanové současně a ani z nich jedna není na drogách!). P.S: Alec Baldwin a Steve Martin (oba zkušení harcovníci ze Saturday Night Live) budou společně uvádět letošní Oscary.

 • Recenze Nějak se to komplikuje na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Sportovní komentátoři by řekli, že Meryl Streepová vyladila olympijskou formu. Zlatý glóbus před pár dny sice dostala za kuchařskou komedii Julie a Julia, ale v úsměvné romanci pro pokročilé Nějak se to komplikuje, za niž měla také nominaci a která právě vstupuje do Česka, rozjíždí neméně živelné herecké sólo.

Související články k filmu Nějak se to komplikuje

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nádherná herečka Emily Blunt čeká svého prvního potomka!

  Nádherná herečka Emily Blunt čeká svého prvního potomka!

  12. 9. 2013 08:00 Krásná herečka se konečně dočká přírůstku do rodiny. Se svým manželem Johnem už se opravdu těší a tuto zprávu dnes oficiálně potvrdili.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nějak se to komplikuje

  Nějak se to komplikuje

  17. 1. 2010 08:00 Představte si, že se rozvedete, po deseti letech si uvědomíte, že jste definitivně odstřihli bývalého partnera, pak ho zničeho nic potkáte a bác ho… Najednou pochopíte, že stará láska nerezaví, a také zjistíte, že se to nějak komplikuje. Vítejte v romantické komedii Nancy Meyers, režisérky, jejíž příběhy pocházejí až na výjimky ze skutečného života, ač je to k nevíře.

 • Obrázek k souvisejícímu článku:

  "Správného" muže volí v nové komedii Maryl Streepová

  14. 1. 2010 12:00 Meryl Streepové dostala v americkém snímku Nějak se to komplikuje opět příležitost předvést svůj velký komediální talent.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.