Plakát k filmu: Navždy spolu

Navždy spolu Vow, The

dokina.cz
6,0

Premiéra 29. 3. 2012
USA, Anglie, Francie, Německo, Brazilie, Australie, 2012, 104 min

Žánr:
drama, romantický
Režie:
Michael Sucsy | celý štáb
Hrají:
Sam Neill, Rachel McAdams, Jessica Lange, Scott Speedman | všichni herci

Co kdyby vás ten, koho milujete, doslova a do písmene nepoznával? Věděli byste, jak si jeho srdce získat podruhé?

Paige (Rachel McAdams) a Leo (Channing Tatum) představují mladé novomanžele, kteří jsou do sebe až po uši zamilovaní a žijí spokojeným životem umělců v Chicagu. Jedné zimní noci se při vánici stanou účastníky dopravní nehody. Leo ji přečká bez úhony, ale úraz hlavy připraví Paige o veškeré vzpomínky na vztah s manželem.

Když se probere z kómatu, je pro ni Leo cizí člověk.

Leo se náhle ocitá v bolestné situaci člověka, který je nucen znovu zažehnout lásku, na kterou čekal celý život, a získat si srdce své manželky ještě jednou. Z Paige se po duševní stránce stala znovu mladá studentka práv, kterou byla před pěti lety, ještě než potkala Lea a vydala se po cestě umění. Zdánlivě během okamžiku přestala být ženou, kterou Leo znal, a kromě toho nepoznává nic ze svého současného života. Nedokáže pochopit, proč se odcizila svým rodičům (Jessica Lange a Sam Neill), postrádá svůj konzervativnější šatník a nechápe, proč by opustila univerzitu a slibnou kariéru právníka. A navíc se domnívá, že je stále zasnoubena do okouzlujícího podnikatele Jeremyho (Scott Speedman), který po ní stále touží, a Leo ji se svým méně konvenčním životním stylem hudebníka nepřitahuje a zdráhá se uvěřit, že se do někoho takového mohla zamilovat.

Když se zdá, že je šance na to, že se jí paměť vrátí, takřka mizivá, je Leo nucen čelit svým nejhorším obavám – pomyšlení na to, že přišel o svou životní lásku a svou jedinou rodinu. Jelikož se nevzdává, rozhodne se začít znovu a chovat se k Paige tak, jako by se právě poznali, s nadějí, že jelikož se do sebe už jednou zamilovali, podaří se jim to znovu. Je to výzva, která prověří vše, čemu kdy věřil o lásce, o sobě a o posvátném slibu, který je součástí každého svatebního obřadu: slibu, že manželé zůstanou navždy spolu.

Co kdyby vás ten, koho milujete, doslova a do písmene nepoznával? Věděli byste, jak si jeho srdce získat podruhé? Paige (Rachel McAdams) a Leo (Channing Tatum) představují ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 537 hlasů

Recenze filmu Navždy spolu

 • Recenze Navždy spolu na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Rachel McAdamsová a Channing Tatum jsou už několik let milující manželé. Pak je ale potká autonehoda a po ní Rachel zapomene všechno, co se stalo v posledních cca pěti letech. T.j. nepamatuje si, že se s Channingem vůbec někdy seznámila, natož aby si pamatovala, že jsou manželé. Natočeno velmi ( velmi! ) volně na motivy skutečných událostí . Kromě očekávané zápletky "On ji pořád hrozně miluje, ale ona jeho ne, a musí k sobě znovu najít cestu" film obsahuje i pár dalších, poměrně zajímavých motivů. Rachel se totiž před pár lety přestala stýkat se svou bohatou rodinou a stala se z ní free cool in liberálka, avantgardní nezávislá sochařka, hulička apod... (většina z toho ještě před tím, než poznala Channinga). Po nehodě se ale mentálně vrací do stavu před pěti lety, kdy chtěla být právničkou, milovala své bohaté rodiče (Jessica Langeová a Sam Neill) a život v luxusním sídle, byla zasnoubená s úspěšným mladým podnikatelem, atd... Tyto zajímavé motivy (málokdy ale využité do svého plného potenciálu) způsobují, že film není pouze přehlídkou scén "já tě miluju - ale když já jsem tak rozplocená!" Naštěstí jsou oba hlavní představitelé ucházející, naštěstí je ve filmu dost ironického humoru, a naštěstí v něm nijak nefiguruje Ježíš ani žádný jeho příbuzný. Neměli byste ale očekávat něco, co vás jakýmkoliv způsobem ohromí nebo překvapí. Podle traileru a popisu děje jsem se bál nejhoršího, ale nakonec z toho byl film, u kterého jsem ani jednou nemusel v zoufalství mlátit hlavou o opěrku sedadla přede mnou, což je nutno ocenit.

Trailer k filmu

Související články k filmu Navždy spolu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Dětská hvězda filmu Addamsova rodina Christina Ricci se zasnoubila

  Dětská hvězda filmu Addamsova rodina Christina Ricci se zasnoubila

  4. 2. 2013 13:23 V nezapomenutelné hororové komedii hrála holčičku Wednesday s morbidním výrazem ve tváři a sadistickými sklony. Ve skutečnosti je Christina úplně normální žena, která se bude zanedlouho vdávat.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Navždy spolu

  Navždy spolu

  29. 3. 2012 06:05 Co kdyby vás ten, koho milujete, doslova a do písmene nepoznával? Věděli byste, jak si jeho srdce získat podruhé?

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.