Plakát k filmu: Návštěvníci

Návštěvníci Návštěvníci

dokina.cz
8,3

Francie, Německo, Švýcarsko, Československo, 1983, 30 min

Žánr:
komedie, rodinný, sci-fi
Režie:
Jindřich Polák | celý štáb
Hrají:
Viktor Král, Josef Bláha, Josef Dvořák | všichni herci

Návštěvníci je název původního českého science fiction televizní seriálu z 80. let 20. století, natočený podle námětu Oty Hofmana, režisérem byl Jindřich Polák.

V 25. století, přesněji v roce 2484 žijí lidé v světě míru, lásky a bez válek. Poklidně žijící lidstvo je ale náhle překvapeno poplachem. CML, Centrální Mozek Lidstva – hlavní superpočítač dohlížející na dění na Zemi hlásí, že v blízkosti planety má proletět mlhovina, která jí odvrátí ze své dráhy, následkem toho bude její velká část neobyvatelná.

Jako nejnadějnější projekt na záchranu lidstva před katastrofou je vybrán a realizován ten, který předloží akademik Filip, vášnivý obdivovatel a životopisec Adama Bernaua – jedná se o cestu v čase do konce 20. století.

Adam Bernau byl v seriálu geniální matematik přelomu 20. a 21. století (v 30. letech 21. století získal Nobelovu cenu). Bernau totiž ve svých vzpomínkách zmiňoval, že v době svého dětství si zapsal do sešitu, který později při požáru jejich domu shořel, několik poznámek a výpočtů. Výpočtů, které mají skrývat tajemství, jak snadno přesunovat v prostoru „celé kontinenty, ba i světy“.

Protože ve 25. století již pro lidstvo není problém cestovat v čase nazpět, je akademik Filip doplněn o 3 další experty vybrané CML a tato skupina je jako expedice Adam 84 vyslána do roku 1984. Cestování časem je sice ilegální, vzhledem k situaci je však povolena výjimka. Přestrojeni za skupinu geometrů vyměřujících dálnici, mají těsně před osudným požárem sešit s rovnicemi zachránit a přivézt zpět do budoucnosti. Blesková akce se však nezdaří a tak jsou členové expedice nuceni strávit v rodném městečku Adama Bernaua, Kamenici roku 1984, mnohem více času, než původně plánovali.

Návštěvníci je název původního českého science fiction televizní seriálu z 80. let 20. století, natočený podle námětu Oty Hofmana, režisérem byl Jindřich Polák. V 25. století, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 50 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.