Plakát k filmu: Nauka o snech

Nauka o snech Science des rêves, La

dokina.cz
7,3

Francie, 2006, 105 min

Žánr:
komedie, drama, romantický, fantasy
Režie:
Michel Gondry | celý štáb
Hrají:
Alain Chabat, Gael García Bernal, Charlotte Gainsbourg | všichni herci

Scénaristou a režisérem tohoto snímku je Michel Gondry, vynalézavý tvůrce oceněných filmů, mezi něž patří například Věčný svit neposkvrněné mysli. Nauka o snech je podivínským výletem do kolážové říše divů, která je vyrobena z papíru, celofánu a představ. Nauka o snech je laškovná romantická fantazie odehrávající se v chaotickém mozku Stephana Mirouxa (Gael Garcia Bernal), mladého výstředního muže, jehož sny mu neustále napadají reálný svět.

Když dřímá, stává se z něj charismatický moderátor „Stephane TV,“ který přednáší „nauku o snech“ do papírových kamer. Ve skutečném životě má nudnou práci ve vydavatelství Pařížského kalendáře a hyne láskou ke své sousedce Stephanie (Charlotte Gainsbourg). Přestože je Stephanie Stephanem zezačátku okouzlena, je zmatena jeho dětinstvím a labilním postojem k realitě. Stephanův spolupracovník Guy (Alain Chabat) je obyčejný praktický chlapík a snaží se Stephanemu radit, jak se chovat k opačnému pohlaví. Stephane však žije v obláčcích a neposlouchá ho. Protože není schopen získat si srdce Stephanie když bdí, rozhodne se hledat odpovědi ve svých snech.

Scénaristou a režisérem tohoto snímku je Michel Gondry, vynalézavý tvůrce oceněných filmů, mezi něž patří například Věčný svit neposkvrněné mysli. Nauka o snech je podivínským ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 327 hlasů
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu Nauka o snech

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Pěna dní

    Pěna dní

    3. 7. 2013 16:00 Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin (Romain Duris) pouze v kruhu svých přátel Nicolase (Omar Sy) a Chicka (Gad Elmaleh).

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.