Plakát k filmu: Nanga Parbat

Nanga Parbat Nanga Parbat

dokina.cz
6,5

Německo, 2010, 104 min

Žánr:
dobrodružný, drama
Režie:
Joseph Vilsmaier | celý štáb
Hrají:
Florian Stetter, Karl Markovics, Volker Bruch, Matthias Habich | všichni herci

Bratři Messnerovi si už v dětství stanovili vysoký cíl - vylézt na Nanga Parbat. Na 8125 metrů vysokou „Nahou horu“ se v roce 1970 tehdy bratři vydali pod vedením šéfa expedice Karla Marii Herrligkoffera. Výstupová cesta vedla legendární Rupálskou stěnou, nejvyšší skalní stěnou na světě. Navzdory špatné předpovědi počasí se Reinhold rozhodl lézt na vrchol sám. Méně zkušený Günter následoval staršího bratra. Poté dostal výškovou nemoc a se sestupem začal boj o život.

Bratři Messnerovi si už v dětství stanovili vysoký cíl - vylézt na Nanga Parbat. Na 8125 metrů vysokou „Nahou horu“ se v roce 1970 tehdy bratři vydali pod vedením šéfa expedice ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.