Plakát k filmu: Nádherné bytosti

Nádherné bytosti Beautiful Creatures

dokina.cz
5,7

Premiéra 14. 2. 2012
USA, 2013, 123 min

Žánr:
drama
Režie:
Richard LaGravenese | celý štáb
Hrají:
Emmy Rossum, Jeremy Irons, Emma Thompson, Viola Davis, Alice Englert, Margo Martindale, Alden Ehrenreich | všichni herci

Sotva utichly dozvuky upíří ságy, míří do kin další výjimečná romance, která má také našlápnuto stát se fenoménem. Jejími protagonisty jsou obyčejný kluk jménem Ethan a záhadná kráska Lena, která má nadpřirozené schopnosti, jež však příliš nejdou dohromady s tak přízemním citem, jakým je láska.

Ethan (Alden Ehrenreich) je životní smolař. Po předčasné matčině smrti de facto přišel i o otce, protože ten se utápí v žalu a syn pro něj přestal existovat. Navíc žije v zapadákově jménem Gatlin County, kde je jeden den jako druhý a všechny nesmírně ubíjející. Místo zcela vystihuje Ethanův komentář: „V Gatlinu člověka nečeká žádné překvapení. Je to ta nejpitomější díra. Doteď jsem si to aspoň myslel. Zdá se ale, že jsem se sakra seknul…“

Zásadní změnu optiky prodělá Ethan díky nové spolužačce, krásné a tajemné černovlásce Leně Duchannesové (Alice Englert). Ethana na ní nejvíc fascinuje asi to, že ji zná, protože se mu opakovaně zjevovala ve snech. Lena to v Galtinu nebude mít lehké, protože na každého „cizáka“ se místní dívají skrz prsty. Ale protože je Lena neteř místního podivína Macona Ravenwooda (Jeremy Irons), je nenávist zdejších lidí přímo hmatatelná. Dívka si z nevraživosti domorodců nic nedělá, protože má mnohem větší trápení. Ona i její příbuzní jsou Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnostmi. Nad Lenou ale visí temné prokletí a jí zbývá už jen sedmdesát pět dní do chvíle, která rozhodne o jejím osudu: Buď bude dostatečně silná a její moc se přidá na stranu dobra, anebo jí pohltí síly temnoty a ona se stane kněžkou zla jako její matka Sarafine (Emma Thompson). V zoufalé situaci najde pomoc tam, kde by ji asi nečekala. U smrtelníka jménem Ethan, který je ochoten ji hájit, i kdyby měl kvůli tomu položit vlastní život. Může síla lásky odolat mocné magii, které nad nimi oběma krouží?

Nádherné bytosti jsou první částí ságy „Kronika prokletých Zaklínačů“ autorek Kami Garciové a Margaret Stohlové, která se v kategorii knih pro teenagery stala celosvětovým bestsellerem.

Sotva utichly dozvuky upíří ságy, míří do kin další výjimečná romance, která má také našlápnuto stát se fenoménem. Jejími protagonisty jsou obyčejný kluk jménem Ethan a záhadná ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 87 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Nádherné bytosti

 • Recenze Nádherné bytosti na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Ethan (Alden Ehrenreich) je studentem ve vidlákově, kde si téměř s nikým nerozumí. Jednoho dne dorazí nová spolužačka Lena (Alice Englertová), o které se říká, že je čarodějka a žije ve strašidelné vile za městem se svým strašidelným strýčkem. Většině města (fanaticky křesťanského) se to moc nelíbí, ale Ethan se s Lenou skamarádí, i když té se do toho původně moc nechce, ale nakonec do toho prásknout (i když tady si nejsem úplně jistý, jestli spolu vlastně během celého filmu aspoň jednou spali nebo si jenom penetrovali ústa). A představte si tu náhodu, ona je opravdu čarodějka! Přesněji řečeno, stane se jí za pár měsíců, kdy si osud zvolí, zda bude hodnou nebo zlou čarodějkou. A do tohoto rozhodnutí osudu chce mluvit mnoho čarodějných členů její rodiny, kteří se začnou do vidlákova slétat sjíždět a různě narušovat zdejší klid. Člověk nemusí být příliš filmově vzdělaný (například vidět Twilight ), aby mu došlo že to všechno nějak připomíná Twilight . A to dost velmi. Stačí jen upíry zaměnit za čaroděje a prohodit pohlaví hlavních hrdinů (čímž rozhodně nechci říct, že bych někdy chtěl vidět Pattinsona a Stewartovou s prohozenými pohlavími). Stejně jako u Twilightu jde o adaptaci knížky, přesněji řečeno první ze série knížek. Takže stejně jako u Twilightu je celý film vlastně o tom, že se jen nějak zvolna rozjede hlavní story, která bude probíhat až v dalších dílech. A u Twilightu musím zůstat i nadále. Děj není nic moc, je zbytečně natahovaný, a občas fakt nedává moc smysl. Přestože jsou úpravy oproti knižní předloze velmi značné (jak jsem byl informován), některé věci pořád nějak filmově nesedí, například otec hlavního hrdiny, který je údajně zničený a zavřený ve své pracovně a celý dvouhodinový film (tzn. několik měsíců) ho vůbec neuvidíme ! A stejně jako u Twilightu se nekonají žádné trikové orgie nebo jiné hodně náročné/drahé scény. To vše je přibližně stejné jako u Twilightu . Film je ovšem v ně kterých věcech jednoznačně lepší než většina Twilightu , a to: Oba hlavní hrdinové jsou poměrně sympatičtí a mají smysl pro ironii a humor V menších rolích jsou naprosto skvělí Jeremy Irons a Emma Thompsonová (která má vlastně dvojroli) Jižanské močály a strašidelné domy jsou o něco vizuálně atraktivnější než nekonečné lesy ... a to je asi tak všechno, na co si vzpomenu (přestože jsem film viděl včera). Otázka zní: Chcete jít na film, který je "skoro jako Twilight , ale trochu lepší"? P.S: Film je poměrně dost proti fanatickým křesťanům a poměrně dost pro voodoo, takže bych mu docela přál, aby byl finančně úspěšný a tudíž se kolem někoho mohly strhnout nějaké pořádné skandály, bojkoty a tak dále.

 • Recenze Nádherné bytosti na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Jeremy Irons, Emma Thompsonová, Viola Davisová. Tři herecké veličiny navenek zaštiťují film Nádherné bytosti, který vstupuje do Česka. Ve skutečnosti však jen přihlížejí další teenagerovské fantasy o lásce mezi smrtelníkem a čarodějkou.

Trailer k filmu

Související články k filmu Nádherné bytosti

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Troškova komedie Babovřesky má už na kontě 300.000 lidí

  Troškova komedie Babovřesky má už na kontě 300.000 lidí

  28. 2. 2013 10:00 Komedie Zdeňka Trošky Babovřesky dominovala už podruhé víkendové návštěvnosti kin, když ji ve dvaaosmdesáti kinosálech zhlédlo dalších 94.202 diváků. Celkem jich má na kontě 300.000 a tržby ve výši 42,3 milionu korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Bruce Willis s novou Smrtonosnou pastí ovládl americká kina

  Bruce Willis s novou Smrtonosnou pastí ovládl americká kina

  19. 2. 2013 15:00 Americký herec Bruce Willis v roli neohroženého newyorského policisty ve filmech Smrtonosná past stále přitahuje filmové diváky. Již pátý film ze série, Smrtonosná past: Opět v akci, byl během svého prvního víkendu v severoamerických kinech nejnavštěvovanějším filmem, za který diváci zaplatili na vstupném 25 milionů dolarů (476 milionů korun). Vyplývá to z odhadů studií zveřejněných v neděli

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nádherné bytosti

  Nádherné bytosti

  10. 2. 2013 15:00 Sotva utichly dozvuky upíří ságy, míří do kin další výjimečná romance, která má také našlápnuto stát se fenoménem. Jejími protagonisty jsou obyčejný kluk jménem Ethan a záhadná kráska Lena, která má nadpřirozené schopnosti, jež však příliš nejdou dohromady s tak přízemním citem, jakým je láska.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.