Plakát k filmu: Na velikosti záleží

Na velikosti záleží A Matter of Size

dokina.cz
6,9

Premiéra 7. 1. 2010
Francie, Německo, Izrael, 2009, 90 min

Žánr:
komedie, drama, sportovní
Režie:
Erez Tadmor | celý štáb
Hrají:
| všichni herci

Láska, smích a sumo. Proč se otravovat s hubnutím, když se můžete dát na zápasení? Poznání, k němuž dojde čtveřice kamarádů, otevírá množství komediálních situací, ale upozorňuje i na společenský tlak vyvíjený na lidi s nadváhou. Snímek bere sumo jako prostředek uznání i revolty v hubeností posedlé společnosti a sport jako takový ukazuje coby cestu k vyrovnání se s osobními problémy. Pomůže sumo hrdinům ke zlepšení jejich společenské situace a nastolí v jejich rozháraných životech klid?

Každá z postav si nese svá tajemství i osobnostní specifika, díky nimž film budí zájem, smích i napětí. Tvůrci dokážou zužitkovat každou nahrávku na vtip a diváky baví pády ze židlí, komickými kontrapunkty i slovními výměnami. Přestože se nebojí žertovat ani o otázkách smrti a za protagonisty si volí hrdiny s nadváhou, nikdy své téma nezneužívají pro pošklebování. A navzdory pochopení pro situaci hrdinů je nevykreslují ani s falešným soucitem.

Láska, smích a sumo. Proč se otravovat s hubnutím, když se můžete dát na zápasení? Poznání, k němuž dojde čtveřice kamarádů, otevírá množství komediálních situací, ale upozorňuje ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 125 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 55.00 CZK Přehrát online

Související články k filmu Na velikosti záleží

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Na velikosti záleží

  Na velikosti záleží

  5. 1. 2010 06:00 Láska, smích a sumo. Proč se otravovat s hubnutím, když se můžete dát na zápasení? Poznání, k němuž dojde čtveřice kamarádů, otevírá množství komediálních situací, ale upozorňuje i na společenský tlak vyvíjený na lidi s nadváhou.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Česká kina uvedou komedii o lidech s nadváhou Na velikosti záleží

  Česká kina uvedou komedii o lidech s nadváhou Na velikosti záleží

  9. 12. 2009 19:20 Milovníci netradičních komedií se na začátku příštího roku mohou těšit do kina. V široké distribuce se objeví usměvavý izraelský snímek Na velikosti záleží o čtveřici kamarádů, kteří řeší problémy s nadváhou a vyrovnávají se s tlakem společnosti posedlé štíhlou linií velmi netradičně - sázkou na japonský sport sumo, kde je naopak každý kilogram předností. Česká premiéra se uskuteční 7. ledna. ČTK o tom informovala distribuční společnost CinemArt.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.