Plakát k filmu: Na mamuta!

Na Mamuta! Mammuth

dokina.cz
6,2

Premiéra 2. 12. 2010
Francie, 2010, 92 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Gustave de Kervern | celý štáb
Hrají:
Gérard Depardieu, Yolande Moreau, Isabelle Adjani, Gustave de Kervern, Philippe Nahon | všichni herci

Gérard Depardieu nasedá na legendární motorku Mammut z roku 1973 a „řítí“ se za bývalými zaměstnavateli získat potvrzení potřebná k vyřízení zasloužené penze. Jenže seniorská vyjížďka se brzy promění v bláznivou road-movie plnou bizarních setkání, vzpomínek na bývalou lásku (Isabelle Adjani) a nečekaných zvratů. Šedesátník Serge, o kterém si všichni mysleli, že je jen obyčejný buran, prožívá „Easy Rider“ svého života se vším všudy.

Gérard Depardieu nasedá na legendární motorku Mammut z roku 1973 a „řítí“ se za bývalými zaměstnavateli získat potvrzení potřebná k vyřízení zasloužené penze. Jenže seniorská ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 230 hlasů
  • -

Recenze filmu Na mamuta!

  • Recenze Na mamuta! na MovieZone

    Recenze MovieZone 80

  • Recenze Na mamuta! na fffilm

    Recenze fffilm 70

    Gerard Depardieu hraje 65letého chlapíka, který právě odešel do důchodu, ale aby si ho mohl pořádně užít (a dostat ho vyplacený v plné výši), musí sehnat doklady o předchozích zaměstnáních. Což není jednoduché, protože od 70. let pracoval na nejrůznějších místech Francie, často ve velmi pochybných podnicích (bar, lunapark, kostel). Zanechává tedy doma svou ženu, sedá na Mamuta (značka staré motorky) a vyráží. Už po chvíli je patrné, že se díváme na artfilm, protože zrnitost obrazu je obrovská, občas je místo veškerého zvuku jen hučení a hrdinovi se zjevuje jeho mrtvá bývalá láska (kterou zabil před mnoha lety právě na motorce). Naštěstí film není nudný a dokonce je dost zábavný, pokud vám připadají zábavné například filmy Todda Solondze a masturbace dvou starých tlustých zpocených Francouzů. Hlavní hrdina je mírně retardovaný. V reálu bych se s ním setkat nechtěl a Depardiu ho hraje výborně. V celém filmu byste vlastně těžko našli někoho, kdo by se dal označit za "normálního". Herecké výkony jsou povětšinou výborné, a pokud náhodou nejsou (šílená umělkyně, mrtvá expřítelkyně), moc to nevadí, protože když vás některý herec irituje, můžete si být většinou jisti, že za chvíli zmizí, neboť se děj přesune zase někam jinam. A z té epizodnosti plyne obvyklý problém podobných filmů: Cesta je zajímavější než cíl a jestli nakonec hlavní hrdina dostane důchod nebo se umasturbuje, to je vlastně jedno. Tvůrci se pokusili přijít se závěrem, který asi měl být vrcholně originální, ale je tak moc originální, že jsem si nebyl moc jist, jak to tedy vlstně skončilo. Dostal ten důchod? Proč je v té třídě? Ta divná básnička je nějaká známá francouzská dětská říkanka? A co na to Jan Tleskač...?

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.