Plakát k filmu: Muži v naději

Muži v naději Muži v naději

dokina.cz
6,9

Premiéra 25. 8. 2011
Česká Republika, 2011, 110 min

Žánr:
komedie
Režie:
Jiří Vejdělek | celý štáb
Hrají:
Simona Stašová, Jiří Macháček, Michal Novotný | všichni herci

Scenárista, režisér a producent Jiří Vejdělek přichází po úspěšné komedii Ženy v pokušení s novým snímkem věnovaným tentokráte mužům. Ústřední otázka této skvěle obsazené komedie zní, zda může být nevěra základem šťastného manželství. Šarmantní bonviván Rudolf (Bolek Polívka) je o tom přesvědčen: „Ženská má mít pocit, že o chlapa musí bojovat, musí se snažit, aby si ho udržela. A hlavně, ženská se nesmí nudit …!!!” Rudolf s úspěchem uplatňuje svou divokou teorii v každodenní praxi a to s neutuchajícím elánem, který je u čerstvého šedesátníka záviděníhodný. O to víc pak nechápe naivitu svého nesnesitelně korektního zetě Ondřeje (Jiří Macháček), který pro samé svědomité plnění povinností nevnímá, jak nebezpečně se jeho žena Alice (Petra Hřebíčková) začíná nudit. Milující tatínek a kamarádský tchán Rudolf proto nabídne Ondřejovi několik prověřených rad, jak vnést do skomírajícího manželství potřebný vzruch. Koneckonců jde o rodinné štěstí jeho jediné dcery…

Z nudného slušňáka Ondřeje se pak díky románku s krásnou Šarlotou (Eva Kerekésová) skutečně stává sebevědomý pán tvorstva, obletovaný milenkou a obdivovaný vlastní manželkou. Situace je to sice krásná, ale dlouhodobě neudržitelná. Už proto, že skutečnými pány tvorstva jsou pochopitelně ženy. Ondřeje čeká smršť komediálních situací, kterým čelí s odzbrojující kombinací typicky mužských vlastností - hravou vynalézavostí a nezničitelnou nadějí, že všechno dobře dopadne. Posledním podstatným členem hereckého ansámblu vedeného Jiřím Vejdělkem je Simona Stašová v roli Rudolfovy ženy Marty.

Scenárista, režisér a producent Jiří Vejdělek přichází po úspěšné komedii Ženy v pokušení s novým snímkem věnovaným tentokráte mužům. Ústřední otázka této skvěle obsazené komedie ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 597 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Muži v naději

 • Recenze Muži v naději na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Muži v naději jsou tak o půl třídy horší než Ženy v pokušení. Nejdřív člověk nevěří vlastním očím, potom se celkem slušně baví, a nakonec kroutí hlavou nad tím, kam to všechno směřovalo. Na českou komediální tvorbu je to ale únosný průměr, ve kterém všichni jedou na neutrál, a vy byste měli taky. Potom budete zklamaní jen z toho, že se Jiří Vejdělek raději nerozhodl svůj předchozí film majestátně trumfnout.

 • Recenze Muži v naději na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Bolek Polívka je taxikář (dříve se živil jako návrhář horských drah!) a má za ženu Simonu Stašovou, které pravidelně zahýbá s jinými ženami, včetně podstatně mladších. Jejich dcera (Petra Hřebíčková) bydlí v bytě vedle nich, má za manžela Jiřího Macháčka a má s ním malého syna a neúspěšnou restauraci. Polívka Macháčka stále přesvědčuje, že by měl své ženě být také nevěrný, protože tím utuží své manželství. Následně dojde k tomu, že nesmělého a věrného macháčka svede Slovenka krev a mlíko (Eva Kerekes), kterou se předtím Polívka neúspěšně snažil sbalit. Tím se dá do pohybu sled nepředvídatelných událostí,  které jsou občas dramatické, občas vtipné, ale nikdy ne vtipné pro Macháčka... První plus, kterého si na Mužích v naději (kteří naštěstí nemají NIC společného s Ženami v pokušení od stejného tvůrčího týmu) všimnete, spočívá v tom, že mají něco, co se dá označit slovem "příběh". Jejich postavy procházejí nějakým vývojem, v závislosti na tom vývoji se nějak logicky mění jejich chování a na konci to má něco jako pointu, která nějakým způsobem vyplyne z toho, co se dělo předtím. V tom se liší od 95 procent českých komedií. Navíc jde o příběh slušně originální a málo předvídatelný. Zajímavé je také to, že víceméně všechny postavy v tomto filmu jsou hajzlové, kteří jsou občas šťastní, ale spíš ne, a většinou si to zasluhují. Samozřejmě, ve filmu jsou scény "Macháček se legračně schovává pod stolem v restauraci" nebo "Macháček legračně utíká oknem z prvního patra". Tyto většinou fungují podle očekávání a jen velmi ojedinělě mi připadaly trapné. Mnohem zajímavější pro mě ale byly komornější momenty, kdy někdo analyzuje jak se to kolem něj všechno podělalo a co teď s tím, jde do sebe, případně se mu dějí vyloženě tragické věci. Muži v naději jsou rozhodně HOŘKÁ komedie, kterou jsem si překvapivě užil. Užil bych si ji ještě lépe, kdyby na projekci nebyly sulcovité redaktorky ženských magazínů, které se hýkavě smály úplně všemu, včetně dramatické smrti kladné postavy. Film není žádný zázrak. Hudba mě občas iritovala svým opakováním (písničky mě iritovaly úplně všechny, ale naštěstí jich tam moc není), někteří herci občas sklouzávali do autopilot módu, který známe z deseti jejich jiných filmů, a některé zvraty byly podávány až příliš polopaticky. Jde ale mezi českými hořkými komediemi rozhodně o lepší průměr! Což je především důkazem toho, jak špatně na tom porevoluční české hořké komedie jsou...

Trailer k filmu

Související články k filmu Muži v naději

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ve středu 24. dubna začíná přehlídka českých filmů v USA

  Ve středu 24. dubna začíná přehlídka českých filmů v USA

  24. 4. 2013 10:35 Až do 19. září potrvá největší přehlídka českých filmů ve Spojených státech amerických. Celkem sedmnáct titulů bude uvedeno na více než sedmi desítkách projekcích v deseti metropolích. Některých se účastní i jejich tvůrci, konkrétně Zdeněk Jiráský, David Ondříček a Jiří Menzel. Masovou prezentaci české kinematografie, která začne už 24. dubna, připravila Česká centra.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jiří Langmajer byl nachytán s mladinkou herečkou ze seriálu Vyprávěj

  Jiří Langmajer byl nachytán s mladinkou herečkou ze seriálu Vyprávěj

  11. 4. 2013 08:00 Herec je sice oficiálně ve vztahu s moderátorkou Adélou Gondíkovou, ale to mu nebrání se tajně scházet s o třiadvacet let mladší herečkou Eliškou Křenkovou.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Troškovy Babovřesky zhlédlo o víkendu rekordních 140.532 diváků

  Troškovy Babovřesky zhlédlo o víkendu rekordních 140.532 diváků

  19. 2. 2013 09:37 Komedii Zdeňka Trošky Babovřesky zhlédlo za první víkend v kinech rekordních 140.532 diváků. Bylo to o 21.000 lidí více než v létě 2010 přilákal Jáklův thriller Kajínek, který dosud žebříček nejnavštěvovanějších českých filmů za první víkend vedl. ČTK to dnes oznámila producentka Troškova snímku Dana Voláková. Filmoví odborníci tuto distribuční novinku hodnotí velmi kriticky.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.