Plakát k filmu: Muž z oceli

Muž z oceli Man of Steel

dokina.cz
7,0

Premiéra 20. 6. 2013
USA, Kanada, 2013, 148 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, akční, sci-fi, fantasy
Režie:
Zack Snyder | celý štáb
Hrají:
Henry Cavill, Amy Adams, Russell Crowe, Diane Lane, Kevin Costner, Michael Shannon, Antje Traue | všichni herci

Film „Muž z oceli“, produkovaný společnostmi Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures a režírovaný Zackem Snyderem („300“, „Strážci – Watchmen“), divákům nabídne Henryho Cavilla („Válka bohů“, TV seriál „Tudorovci“) v roli Clarka Kenta / Supermana. Ve filmu dále hrají trojnásobná držitelka nominace na Oskara Amy Adams („Fighter“) roli novinářky z Daily Planet jménem Loins Lane, nebo na Oskara nominovaný Laurence Fishburne („Tina Turner“) jako její šéfredaktor. Adoptivní rodiče hlavní hrdinky, Marthu a Jonathana Kentovy, ztvárnili držitelka nominace na Oskara Diane Lane („Nevěrná“) a držitel Oskara Kevin Costner („Tanec s vlky“).

Protivníky superhrdiny jsou dva přeživší Kryptoňané, zločinný Generál Zod, ztvárněný držitelem nominace na Oskara Michaelem Shannonem („Nouzový východ“), a Faora, Zodova zlá partnerka, představovaná Antje Traue. Ze Supermanovy rodné planety Krypton dále pocházejí i jeho matka Lara Lor-Van, kterou hraje Ayelet Zurer („Andělé a démoni“), a jeho otec Jor-El, ztvárněný držitelem Oskara Russellem Crowem („Gladiátor“). V dalších rolích se ve filmů objeví též Harry Lemix v roli amerického generála Swanwicka, Christopher Meloni v roli plukovníka Hardyho, a Richard Schiff v roli doktora Emila Hamiltona.

Producenty filmu „Muž z oceli“ jsou Charles Roven, Christopher Nolan, Emma Thomas a Deborah Snyder. Autorem námětu podle komiksů publikovaných nakladatelstvím DC Comics je David Goyer a Christopher Nolan, scénář napsal David Nolan. Supermana vytvořili Jerry Siegel a Joe Shuster. Thomas Tull, Llloyd Phillips a Jon Peters jsou výkonnými producenty. Součástí Snyderova kreativního týmu je kameraman Amir Mokri („Transformers 3“), autor scény Alex McDowell („Strážci – Watchmen“), autor střihu David Brenner („Piráti z Karibiku – Na vlnách podivna“), autor kostýmů a několikanásobný držitel Oskara za kostýmy James Acheson („Restoration“, filmy o Spidermanovi) a autor kostýmů Michael Wilkinson („Twilight sága: Rozbřesk – 1. část a 2. část“, „Watchmen – Strážci“, „300“).

Film „Muž z oceli“, produkovaný společnostmi Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures a režírovaný Zackem Snyderem („300“, „Strážci – Watchmen“), divákům nabídne Henryho Cavilla ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 50 hlasů

Recenze filmu Muž z oceli

  • Recenze Muž z oceli na MovieZone

    Recenze MovieZone 90

    Smyslová přesilovka na úkor hloubky, která ovšem zapouští velmi silné kořeny. Warneři by měli Snyderovi děkovat v hlubokém předklonu. A diváci? Ti jeho tour de force ocení zpětně, až se bude vzpomínat, kdo vlastně novou éru DC Comicsu spolu s Nolanem vystřelit na vyšší orbit.

  • Recenze Muž z oceli na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 65

    Muž z oceli vyniká nadpozemskou akcí, skutečně vymazlenými rvačkami a vyladěným hudebním doprovodem. Bohužel mu ale chybí „supermanovský“ punc a důvod, proč se vlastně o „klaďase“ bát. Celý film má tak jediný primární účel a to předvést svaly, bojové hračky a ukázat, jak během několika desítek minut srovnat část velkoměsta se zemí.

Trailer k filmu

Související články k filmu Muž z oceli

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.