Plakát k filmu: Muž z Londýna

Muž z Londýna A londoni férfi

dokina.cz
6,9

Premiéra 5. 1. 2010
Francie, Německo, Maďarsko, 2007, 132 min

Žánr:
drama, mystery, kriminální
Režie:
Béla Tarr | celý štáb
Hrají:
Tilda Swinton, Miroslav Krobot, Volker Spengler | všichni herci

Výhybkář Maloin, pracující ve francouzském přístavu, se jedné noci stane náhodným svědkem vraždy. Z místa činu odnese kufr plný britských bankovek, které by mu snad pomohly vymanit se z podmínek, v nichž on i jeho rodina musí žít. Zbavuje dceru nedůstojného zaměstnání a dopřává jí materiální uspokojení. Mezitím do města přijíždí policejní inspektor pátrat po stopách zločinu... Po tarrovské Vášni (1998) uvádí NFA do distribuce další film, v němž je známý kriminální román podnětem k autorské interpretaci tématu lidského ponížení.

Výhybkář Maloin, pracující ve francouzském přístavu, se jedné noci stane náhodným svědkem vraždy. Z místa činu odnese kufr plný britských bankovek, které by mu snad pomohly ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 160 hlasů
 • -
 • -
 • -

Související články k filmu Muž z Londýna

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Muž z Londýna

  Muž z Londýna

  2. 1. 2010 11:24 Vizuálně podmanivý film o touze po svobodě ve světě proniknutém zlem. Existenciální drama.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Tarrův snímek Muž z Londýna bude v kinech od 6. ledna

  Tarrův snímek Muž z Londýna bude v kinech od 6. ledna

  15. 12. 2009 05:30 Začátkem ledna se v programu putovního Projektu 100 objeví film maďarského režiséra Bély Tarra Muž z Londýna. Snímek, uvedený předloni v soutěži festivalu v Cannes, vznikl v koprodukci s Francií a Německem a na prestižní přehlídce vzbudil rozporné reakce. Projekt 100 začne 14. ledna, do konce května se uskuteční ve stovce kinosálů a osm titulů bude na podzim uvedeno i na Slovensku.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.