Plakát k filmu: Mumie: Hrob Dračího císaře

Mumie: Hrob Dračího císaře The Mummy: Tomb Of The Dragon Emperor

dokina.cz
4,2

2008, 112 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční, fantasy

Rošťácký dobrodruh Rick O´Connell se vrací, aby chránil svět před zlem, které přestalo respektovat nápis na vlastním náhrobku, kde stojí klasické "Odpočívej v pokoji". Hrob titulního antihrdiny obklopuje 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Hraví hollywoodští scenáristé z tohoto divu světa vytvořili ústřední zápletku příběhu.

Jde prý o prokleté vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař, navěky uvězněný v hliněné krustě, připravil o milence. Naneštěstí na tento neobvyklý hřbitov zavátý prachem a časem narazí archeologická výprava, jejímž členem je i syn dobrodruha Ricka O´Connella Alex, který je stejně zbrklý jako jeho otec.

Neopatrností spustí řetězec událostí, na jejímž konci bude obživlá mumie Dračího císaře, která má jediný cíl - ovládnout celý svět. Zoufalý Alex se proto obrátí na jediné dvě bytosti, které si dokážou poradit s nemrtvými, tedy na vlastní rodiče.

Rošťácký dobrodruh Rick O´Connell se vrací, aby chránil svět před zlem, které přestalo respektovat nápis na vlastním náhrobku, kde stojí klasické "Odpočívej v pokoji". Hrob ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 136 hlasů

Recenze filmu Mumie: Hrob Dračího císaře

  • Recenze Mumie: Hrob Dračího císaře na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Rickův syn dospěl a vydal se v tatínkových stopách. Jednoho dne probudí v Číně mumii megazlého císaře (Jet Li) a musí to rychle nějak řešit. Ale naštěstí za ním zrovna v tu chvíli náhodou přijedou rodiče... Třetí Mumie drží v mých očích smutný primát. Má totiž ze všech podobných popcornových filmů, které jsem viděl za posledních cca. 10 let, nejnižší poměr zábava / výpravnost. Na to snad musí být skoro nějaký unikátní talent, natočit za takové peníze film, který je vpodstatě jednou velkou nepřetržitou sekvencí akčních a trikových scén, a natočit ho tak, že naprostá většina těch scén je nepřehledná, nevtipná a především nudná. Neřekl bych, že za to může skutečnost, že Sommers tentokrát pouze produkoval a režii přenechal Robu Cohenovi, protože všechny Cohenovy filmy (včetně propadáku Stealth ) byly lepší než tento. Úplně všechno se od 2. dílu změnilo k horšímu. Rickův syn je nyní dospělý a vypadá jako kdyby byl o 2-3 roky mladší než táta. Kromě toho je strašlivě nesympatický. Rickovu manželku hraje najednou místo Rachel Weiszové jiná herečka, která je typově a herecky úplně odlišná (Maria Belloová - manželka hlavního hrdiny v Dějinách násilí ). Přítomnost asijských hvězd je ve filmu celkem zbytečná, protože mají asi tři minuty bojových scén a Jet Li je většinu filmu stoprocentně digitální. Čímž se dostávám k tomu, že grafika sice není renderovaná špatně, ale animace je žalostná, nereálná jak z fyziologického tak z fyzikálního hlediska a mohl bych vám jmenovat nejednu hru pro PlayStation 3 (a možná i pro PlayStation 2), která zvládá lepší animaci v reálném čase. Nevím, co se při natáčení dělo a proč všichni herci vypadají, jako kdyby je účast na tomhle filmu v lepším případě nudila, v horším štvala. Překvapivé ale je, že za nic nestojí ani "techničtější" aspekty filmu, jako hudba, zvuk nebo střih - především díky němu často vůbec není jasné, co se vlastně na plátně děje a kdo koho právě do čeho čím praštil. Scénář, ve kterém nechybí sněžní muži, drak a armády nemrtvých, pochopitelně také není vrcholem řemesla, ale nesmyslné scénáře k tomuto typu filmu jaksi odjakživa patří. Problém je, že pokud je film nudný, pak teprve začne divák přemýšlet o tom, jak nesmyslný je. A že má tentokrát opravdu o čem přemýšlet... P.S: Seriózně jsem uvažoval o tom, že filmu dám 20%, ale tak nějak psychologicky mi připadá, že pokud drahý film tohoto typu obsahuje non-stop trikové výpravné akční sekvence, nemůžu mu prostě dát 20%. Ještě o tom budu přemýšlet.

  • Recenze Mumie: Hrob Dračího císaře na iDnes

    Recenze iDnes 50

    Tajemství velkofilmu Mumie: Hrob Dračího císaře bude se čtvrteční světovou premiérou od Česka po Argentinu konečně odhaleno a zůstane jen jediná záhada. Totiž proč od startu druhého dílu Mumie se vrací v roce 2001 trvalo tak dlouho, než se zrodila "trojka", když její scénář nemohl autorům zabrat víc než dva poklidné dny.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.