Plakát k filmu: Můj pes Killer

Můj pes Killer Můj pes Killer

dokina.cz
5,0

Premiéra 10. 4. 2013
Česká Republika, 2012, 87 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
| všichni herci

Drama jednoho dne. Osmnáctiletý Marek žije v bezútěšném prostředí blízko slovensko-moravských hranic se svým otcem vinařem a rasistickými kamarády - hooligans. Markovým nejlepším přítelem je jeho pes, který je perfektně vycvičen proti všem vetřelcům. Markovým životem náhle otřese šokující tajemství, které zjistí o své dávno zmizelé matce.

Dramatický příběh ze současnosti, který se vyznačuje syrovostí a velkou mírou autenticity, se dotýká aktuálních otázek naší společnosti, jako jsou: rasismus, nezaměstnanost a problémy disfunkční rodiny. Nedostatek citovosti a tolerance okolí poznamená hlavního nevyzrálého hrdinu, jehož jediným přítelem je jeho pes. Scenáristka a režisérka Mira Fornay o mezilidských vztazích ve svém filmu podotkla: Drama matky a syna není jen portrétem rodiny, která se musí vyrovnat s chybami z minulosti, ale je zároveň příběhem společnosti, která ze strachu z prázdnoty uvěřila na jednorázové štěstí, slávu a materiální bohatství.

Film, který získal hlavní cenu Tiger Hivos Award na MFF v Rotterdamu 2013, řeší i nadčasové existenciální téma: Je to příběh o očistě, hledaní identity a rodiny. Je to příběh o naší víře, proč v něco věříme a jak zpětně tato naše víra ovlivňuje naše životy, říká Mira Fornay.

Drama jednoho dne. Osmnáctiletý Marek žije v bezútěšném prostředí blízko slovensko-moravských hranic se svým otcem vinařem a rasistickými kamarády - hooligans. Markovým nejlepším ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 500 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Můj pes Killer

 • Recenze Můj pes Killer na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Osmnáctiletý Marek je skinhead, respektive chtěl by být tak hardcore, aby to někdy dokázal dotáhnout na skinheada, čímž by v životě konečně něco dokázal. Přesněji řečeno, je to slaboch, žije na venkově na slovensko-moravských hranicích, v nefunkční rodině a trénuje svého bojového psa (Killera). Něco jako "příběh" vzejde z toho, že musí Marek zařídit jakési papírování mezi svým otcem a matkou, která se s otcem dávno rozvedla, dala se dohromady s nějakým Romem a má s ním malého syna. Dojde k jistým interakcím, při kterých je Marek nucen postarat se o malého poloroma, z čehož by měl problém, kdyby se o tom dozvěděli jeho nabušení plešatí soukmenovci. Tento česko-slovenský film Miry Fornayové typickým artfilmem, natočeným digitálně syrovým způsobem, ruční kamerou, s kontaktním zvukem, s dlouhatánskými záběry atd... Bohužel v této "syrovosti" šli tvůrci až příliš daleko, protože MNOHA REPLIKÁM NENÍ ROZUMĚT (a to jsem film viděl ve slušném kině), což představuje velký problém, pokud máte pochopit, o čem je vlastně závěrečná (a jediná) zápletka. Aniž bych příliš spoileroval: Ke konci filmu Marek malého poloroma odveze od jeho (a své) matky do svého příbytku, a nebylo mi jasné, jestli to dělá proto, že ho chce ochránit před matkou, nebo jestli ho tam hodlá umučit protože chce být skinhead, nebo jestli ho tam chce dočasně schovat, aby se mezi jeho soukmenovci nevědělo, že s ním má něco společného. Další problém pak je v tom, že většina zúčastněných jsou neherci a je to na nich vidět (a slyšet, když jim rozumíme). Výkony některých vedlejších postav jsou strašlivě ochotnické. Snad proto se ve filmu moc nemluví a jeho většina pozůstává z toho, že Marek (který je překvapivě podobný Michalu Vargovi, legendě internetu ) někam pomalu jde, nebo jen tak stojí a někam zarputile kouká. Je to působivější, než byste si mysleli, ale není to dostatečně působivé na to, aby to utáhlo celý film. Spíš to vypadá jako ne úplně podařený dokument, složený z náhodných výjevů z této nehostinné části republiky. P.S: Při následné diskusi s tvůrci jsem se nejdříve domníval, že celý film byl natočen za jeden den, což by jistým způsobem vysvětlovalo, jak vypadá, a činilo by ho to zajímavějším. Bohužel jsem jen špatně pochopil fakt, že film se ODEHRÁVÁ během jednoho dne, ale natáčení trvalo klasických několik týdnů.

 • Recenze Můj pes Killer na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Jedna věc se snímku Miry Fornayové Můj pes Killer upřít nedá; je lépe natočený než režisérčina prvotina Lištičky. Což zní jako příslib, že i rebelové časem objeví potřebnost základního řemesla.

Související články k filmu Můj pes Killer

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Film Můj pes Killer získal cenu za režii ve Vilniusu

  Film Můj pes Killer získal cenu za režii ve Vilniusu

  2. 4. 2013 08:46 Poté, co film režisérky Miry Fornayové Můj pes Killer získal v únoru hlavní cenu Tiger Hivos Award v soutěži 42. ročníku MFF v Rotterdamu, přivezla si režisérka další ocenění z Litvy, konkrétně z 18. ročníku MFF ve Vilniusu. Jde o cenu za režii tohoto slovensko-českého filmu. ČTK to oznámila mluvčí projektu Helena Hejčová.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Mezi 11 soutěžními filmy Finále budou Hořící keř a Ve stínu

  Mezi 11 soutěžními filmy Finále budou Hořící keř a Ve stínu

  18. 3. 2013 08:59 O Zlatého ledňáčka bude v Plzni na festivalu českých celovečerních filmů Finále 2013 soutěžit 11 z 25 snímků natočených v ČR od loňského do letošního dubna. O přízeň poroty se budou ucházet snímky Až do města Aš, Bez doteku, Don't Stop, Hořící keř, Konfident, Můj pes Killer, Odpad město smrt, Polski film, Posel, Ve stínu a Záblesky chladné neděle. Dalších 14 českých hraných či animovaných snímků uvidí diváci v týdnu od 21. do 27. dubna mimo soutěž, řekla ČTK koordinátorka přehlídky Eva Košařová.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.