Plakát k filmu: Most do země Terabithia

Most do země Terabithia Bridge to Terabithia

dokina.cz
7,0

USA, 2007, 90 min

Žánr:
dobrodružný, rodinný, drama, fantasy
Režie:
Gabor Csupo | celý štáb
Hrají:
Josh Hutcherson, AnnaSophia Robb, Zooey Deschanel, Robert Patrick | všichni herci

Jess Aarons je outsiderem ve škole i doma. Celé léto trénoval, aby se stal ve škole tím nejrychlejším běžcem, ale jeho cíl je neočekávaně zmařen nově příchozí dívkou, Leslie Burkeovou, která soutěží jen v „chlapeckých kategoriích“ a vyhrává. Navzdory jejich nepříjemnému seznámení se ti dva rychle stanou nejlepšími kamarády. Leslie ráda vypráví příběhy plné fantazie a kouzel. Jess je rád kreslí. Leslie otevře Jessovi nový svět představ a společně vytvoří utajenou zemi Terabithii, kouzelné místo, do kterého je možné vstoupit pouze přehoupnutím se na starém laně přes potok v lesích blízko jejich domova. Tam oba vládnou, bojují proti zlu a kují pikle proti školním rváčům. Díky přátelství s Leslie se Jess mění k lepšímu.

Svět Terabithie – plný úžasných a záhadných stvoření, paláců a překrásných lesů – byl natočen podle světoznámé knihy Most do země Terabithia spisovatelky Katherine Patersonové.

Jess Aarons je outsiderem ve škole i doma. Celé léto trénoval, aby se stal ve škole tím nejrychlejším běžcem, ale jeho cíl je neočekávaně zmařen nově příchozí dívkou, Leslie ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5371 hlasů

Recenze filmu Most do země Terabithia

  • Recenze Most do země Terabithia na fffilm

    Recenze fffilm 60

    Nejdříve se, prosím, podívejte na trailer: Vypadá to jako něco mezi Narnií a Nekonečným příběhem, že ano? Trailer ovšem naprosto zásadním způsobem lže! Nejdříve napíšu, že Terabithia není špatný film, že to rozhodně není fantasy a že se asi bude líbit spíš dospělým než dětem. Pokud vám to stačí, tak nečtěte dál, protože hodlám prozradit, o čem film vlastně je. Hlavními hrdiny jsou kluk a holka, kteri se skamaradi a oba maji bujnou fantazii, což se projevuje tím, že si v lese hrají na fantasy svět. A to je důležité: Tento film není fantasy a neděje se v něm nic nadpřirozeného. Od začátku je velmi jasně řečeno, že všechny ty kouzelné bytosti a události si hrdinové pouze představují a oni sami to dobře vědí! Kdyby děti pouze říkaly, na co si právě hrají a co si představují, působilo by to podle mého názoru stylověji. 99 procent filmu se odehrává v obyčejném současném světě a čas od času uvidíme pár sekund něčeho kouzelného, co si děti představí. Celkem je ve filmu maximálně 5 minut trikových fantasy sekvencí, spíš méně. Film je ovšem dobře natočený a díky dobrým hlavním představitelům sympaticky zachycuje, jak je těm dvěma fajn, když si v tom druhém našli kamaráda, a jak jim to v životě pomáhá. Následuje spoiler, který byste neměli číst, pokud uvažujete, že na Terabithii půjdete do kina! Asi ve třech čtvrtinách filmu překvapivě hlavní hrdinka umře a hrdina se vyrovnává s její smrtí. Není to tak triviální, že by před skutečným světem uprchl do své fantazie, je to opět natočeno poměrně decentně a zajímavě. Most do země Terabithia je adaptace nějaké slavné knihy, kterou jsem pochopitelně nečetl, tudíž pro mě celkové vyznění filmu i některé jeho zvraty byly obrovským překvapením, a dá se říct i osvěžením. Myslím, že by ale bylo vhodnější z filmu odstranit většinu těch digitálních triků a udělat z něj lacinou televizní inscenaci. To by mu slušelo víc, než současná podoba, která vlastně je nevýpravnou televizní inscenací, čas od času přerušovanou nějakým digitálním trikem, který působí trochu jako pěst na oko.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.