Plakát k filmu: Moje letní prázdniny

Moje letní prázdniny How I Spent My Summer Vacation

dokina.cz
7,0

Premiéra 24. 5. 2012
USA, 2012, 95 min

Žánr:
thriller, akční
Režie:
Adrian Grunberg | celý štáb
Hrají:
Mel Gibson, Peter Stormare, Jesús Ochoa, Patrick Bauchau, Bob Gunton | všichni herci

Moje letní prázdniny, film z produkce hvězdného Mela Gibsona, který si v něm i vystřihl hlavní roli, je plný akce a vzrušení a nepostrádá ani prvky černé komedie.

Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity.

V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech.

Filmové El Pueblito vzniklo podle skutečné předlohy v podobě el Centro de Readaptacion Social de la Mesa, které vzniklo v roce 1956 v Tijuaně jako experiment, kde 2000 vězňům bylo dovoleno vzít se s sebou do vězení své ženy, děti, přítelkyně a celé své rodiny a integrovat je do prostor věznice, čímž vzniklo tzv. vězeňské ghetto.

Moje letní prázdniny, film z produkce hvězdného Mela Gibsona, který si v něm i vystřihl hlavní roli, je plný akce a vzrušení a nepostrádá ani prvky černé komedie. Ten den pro ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 48 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Moje letní prázdniny

  • Recenze Moje letní prázdniny na MovieZone

    Recenze MovieZone 70

    Mel Gibson je zpátky. Stejně cool, stejně sympatický, stejně drsný. A i když to tak ze začátku nevypadá, mexické vězení si brzy omotá kolem prstu. Jestliže vám tahle devadesátková herecká hvězda chyběla, budete určitě spokojeni, protože Gibson se vrací ve skvělé formě a navíc ve filmu, jemuž by sice evidentně prospěl větší rozpočet, ale i tak jeho tvůrci zvládají kombinovat napětí, akci i trochu drsný humor.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.