Plakát k filmu: Mocný vládce Oz

Mocný vládce Oz Oz: The Great and Powerful

dokina.cz
6,2

Premiéra 7. 3. 2013
USA, 2013, 125 min

Žánr:
fantasy
Režie:
Sam Raimi | celý štáb
Hrají:
James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams, Abigail Spencer, Joey King, Zach Braff, Bruce Campbell | všichni herci

Fantastické dobrodružství MOCNÝ VLÁDCE OZ od společnosti Walt Disney Pictures v režii Sama Raimiho se vrací k populární literární postavě Čaroděje ze země Oz z knihy L. Franka Bauma. Když se Oscar Diggs (James Franco), druhořadý cirkusový kouzelník s pochybnou morálkou, dostane z prašného Kansasu do životem pulsující Země Oz, myslí si, že vyhrál v loterii. Sláva a bohatství jsou jeho, dokud nepotká tři čarodějky: Theodoru (Mila Kunis), Evanoru (Rachel Weisz) a Glindu (Michelle Williams). Oscar se nechtěně zaplete do velikých problémů, kterým čelí Země Oz a její obyvatelé, a musí se naučit odlišovat dobré lidi od zlých dřív, než bude příliš pozdě. Kouzelník postupně využivá své magické umění a vynalézavost, aby se proměnil ve věhlasného a mocného Čaroděje ze Země Oz a především v lepšího člověka.

Fantastické dobrodružství MOCNÝ VLÁDCE OZ od společnosti Walt Disney Pictures v režii Sama Raimiho se vrací k populární literární postavě Čaroděje ze země Oz z knihy L. Franka ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 181 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Mocný vládce Oz

  • Recenze Mocný vládce Oz na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    Sobecký a arogantní pouťový kouzelník Oscar se dostal do podivné země Oz a zdá se, že její obyvatelé si myslí, že by jim měl vládnout. A s vládnutím je spojený i jeden obrovský poklad. Aby mohl usednout na trůn, je potřeba najít a zlikvidovat zlou čarodějnici. Která ze tří sester to ale je? Barevná rodinná taškařice hodně připomíná Burtonovu Alenku v říši divů, nabízí parádní 3D a spoooustu barviček. Rychle to uteče, nikoho to neurazí a dětem se to bude líbit. Nic víc než rodinný standard s lehce přeplácaným vizuálem ale radši nečekejte.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.