Plakát k filmu: Mocný vládce Oz 3D

Mocný vládce Oz Oz: The Great and Powerful

dokina.cz
6,2

Premiéra 7. 3. 2013
USA, 2013, 125 min

Žánr:
fantasy
Režie:
Sam Raimi | celý štáb
Hrají:
James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams, Abigail Spencer, Joey King, Zach Braff, Bruce Campbell, Bill Cobbs | všichni herci

Fantastické dobrodružství MOCNÝ VLÁDCE OZ od společnosti Walt Disney Pictures v režii Sama Raimiho se vrací k populární literární postavě Čaroděje ze země Oz z knihy L. Franka Bauma. Když se Oscar Diggs (James Franco), druhořadý cirkusový kouzelník s pochybnou morálkou, dostane z prašného Kansasu do životem pulsující Země Oz, myslí si, že vyhrál v loterii. Sláva a bohatství jsou jeho, dokud nepotká tři čarodějky: Theodoru (Mila Kunis), Evanoru (Rachel Weisz) a Glindu (Michelle Williams). Oscar se nechtěně zaplete do velikých problémů, kterým čelí Země Oz a její obyvatelé, a musí se naučit odlišovat dobré lidi od zlých dřív, než bude příliš pozdě. Kouzelník postupně využivá své magické umění a vynalézavost, aby se proměnil ve věhlasného a mocného Čaroděje ze Země Oz a především v lepšího člověka.

Fantastické dobrodružství MOCNÝ VLÁDCE OZ od společnosti Walt Disney Pictures v režii Sama Raimiho se vrací k populární literární postavě Čaroděje ze země Oz z knihy L. Franka ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 184 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Mocný vládce Oz 3D

 • Recenze Mocný vládce Oz 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Sobecký a arogantní pouťový kouzelník Oscar se dostal do podivné země Oz a zdá se, že její obyvatelé si myslí, že by jim měl vládnout. A s vládnutím je spojený i jeden obrovský poklad. Aby mohl usednout na trůn, je potřeba najít a zlikvidovat zlou čarodějnici. Která ze tří sester to ale je? Barevná rodinná taškařice hodně připomíná Burtonovu Alenku v říši divů, nabízí parádní 3D a spoooustu barviček. Rychle to uteče, nikoho to neurazí a dětem se to bude líbit. Nic víc než rodinný standard s lehce přeplácaným vizuálem ale radši nečekejte.

Související články k filmu Mocný vládce Oz 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Kouzlo, podvod nebo iluze? Vybíráme 7 snímků plných magie

  Kouzlo, podvod nebo iluze? Vybíráme 7 snímků plných magie

  17. 6. 2016 10:00 Tento týden se do českých kin vrací skupina čtyř špičkových iluzionistů v pokračování úspěšného filmu Podfukáři. V dnešním článku vám kromě již zmíněného filmu, představíme několik dalších skvělých snímků plných kouzel, magie a iluzí. Můžete se tak skvěle naladit právě na Podfukáře 2.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Animovaný pravěk vystřídal v tabulce návštěvnosti Babovřesky

  Animovaný pravěk vystřídal v tabulce návštěvnosti Babovřesky

  27. 3. 2013 14:00 Dobrodružná animovaná komedie Croodsovi, která vypráví příběh první pravěké rodiny na světě, vystřídala v čele návštěvnosti kin Troškovu lidovou komedii Babovřesky. Podle informací Unie filmových distributorů snímek o taťkovi Grugovi chránícím svérázným způsobem své nejbližší vidělo za první víkend 28.767 lidí. Babovřesky, které mají na svém kontě již celkem 533.722 diváků, o víkendu zhlédlo 17.594 návštěvníků kin.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Troškovy Babovřesky už mají na kontě půl milionu diváků

  Troškovy Babovřesky už mají na kontě půl milionu diváků

  19. 3. 2013 10:53 Už více než půl milionu diváků a tržby ve výši 70 milionů korun má na kontě Troškova lidová komedie Babovřesky. Podle informací Unie filmových distributorů ji o víkendu zhlédlo 32.052 lidí; skončila tak opět v čele návštěvnosti kin.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.