Plakát k filmu: Mistrovský plán

Mistrovský plán Tower Heist

dokina.cz
6,0

Premiéra 10. 11. 2011
USA, 2011, 104 min

Žánr:
komedie, akční, kriminální
Režie:
Brett Ratner | celý štáb
Hrají:
Téa Leoni, Eddie Murphy, Judd Hirsch, Ben Stiller, Matthew Broderick, Gabourey Sidibe | všichni herci

Nejsou to žádní Dannyho parťáci, ale obyčejní zaměstnanci luxusního hotelu. Přesto dali dohromady plán loupeže, který by pro svou genialitu mohl vstoupit do učebnic zločinu. Režisér Brett Ratner natočil hvězdně obsazenou kriminální komedii, jejímuž hvězdnému obsazení vévodí slavní komici Ben Stiller a Eddie Murphy.

Josh Kovacs (Ben Stiller) je manažerem jednoho z nejluxusnějších rezidenčních hotelů v New Yorku. V jeho nejvyšším patře má byt burzovní titán Arthur Shaw (Alan Alda). Ve chvíli, kdy se provalí, že tenhle chlapík zdefraudoval peníze svých klientů, změní se jeho byt na luxusní domácí vězení, kde na něj dnem i nocí dohlížejí agenti FBI. Pro Joshe je to jedna z nejhorších zpráv v životě. I on, spolu s ostatními pracovníky hotelu, patřil ke Shawovým klientům a kvůli jeho machinacím přišel o životní úspory. Na konci temného tunelu přesto svítí světélko naděje. Uvnitř svého apartmánu ukrývá Shaw velmi slušnou finanční hotovost, kterou zatím agenti FBI nedokázali vypátrat. Co nedokážou oni, mohli by zvládnout hoteloví zaměstnanci, kteří „doma“ dokonale znají každý krychlový metr prostoru. Jenže taková loupež potřebuje dokonalý plán a na ten jsou hoši s čistým trestním rejstříkem krátcí. Josh proto nakontaktuje zlodějíčka Slidea (Eddie Murphy), aby se s nimi pustil do téhle Mission: Impossible. Jenže i v „mistrovském“ plánu se můžou objevit trhliny, se kterými ani „mistr tesař“ nepočítal. A co teprve zlodějští učni.

„Myslím, že tímhle filmem diváky hodně překvapíme. I když je to osvědčené téma o skupině lidí, kteří nemají kromě plánu na loupež nic společného, tak se třeba s Dannyho parťáky srovnávat určitě nedají. Spíš jsou jejich naprostým protipólem,“ říká režisér Brett Ratner. S hitem s Georgem Clooneym a Bradem Pittem pojí Mistrovský plán podobně hvězdné obsazení. Ačkoliv kariéra Eddieho Murphyho poslední léta uvadala, Rattner tvrdí, že se v jeho filmu vrací ve vrcholné formě. „Je to starý dobrý Eddie, který dělá přesně to, co ho proslavilo. Vyrostl jsem na Policajtovi v Beverly Hills a 48 hodinách a v Mistrovském plánu na tyto role navazuje,“ slibuje.

Nejsou to žádní Dannyho parťáci, ale obyčejní zaměstnanci luxusního hotelu. Přesto dali dohromady plán loupeže, který by pro svou genialitu mohl vstoupit do učebnic zločinu. ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 675 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 110.51 CZK 276.68 CZK Přehrát online

Recenze filmu Mistrovský plán

  • Recenze Mistrovský plán na MovieZone

    Recenze MovieZone 50

    Ben Stiller a jeho kolegové z pracovní kolegové z luxusního bytového domu přišli o peníze, protože jeden z nájemníků se ukázal jako velmi schopný podvodník. Teď chtějí své úspory zpátky a pokud jim je nedá Alan Alda dobrovolně, vezmou si je sami. Mistrovský plán je zoufale průměrný a nezajímavý film, který je na komedii málo vtipný a na zlodějský málo vychytralý. Tahle parta vám sice nepřivodí žaludeční problémy, ovšem její největší zlodějský úspěch je ten, že vás okrade o dvě hodiny života. Docela velké zklamání s ohledem na jména před a za kamerou.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.