Plakát k filmu: Mistrovský plán

Mistrovský plán Tower Heist

dokina.cz
5,9

Premiéra 10. 11. 2011
USA, 2011, 104 min

Žánr:
komedie, akční, kriminální
Režie:
Brett Ratner | celý štáb
Hrají:
Téa Leoni, Eddie Murphy, Judd Hirsch, Ben Stiller, Matthew Broderick, Gabourey Sidibe | všichni herci

Nejsou to žádní Dannyho parťáci, ale obyčejní zaměstnanci luxusního hotelu. Přesto dali dohromady plán loupeže, který by pro svou genialitu mohl vstoupit do učebnic zločinu. Režisér Brett Ratner natočil hvězdně obsazenou kriminální komedii, jejímuž hvězdnému obsazení vévodí slavní komici Ben Stiller a Eddie Murphy.

Josh Kovacs (Ben Stiller) je manažerem jednoho z nejluxusnějších rezidenčních hotelů v New Yorku. V jeho nejvyšším patře má byt burzovní titán Arthur Shaw (Alan Alda). Ve chvíli, kdy se provalí, že tenhle chlapík zdefraudoval peníze svých klientů, změní se jeho byt na luxusní domácí vězení, kde na něj dnem i nocí dohlížejí agenti FBI. Pro Joshe je to jedna z nejhorších zpráv v životě. I on, spolu s ostatními pracovníky hotelu, patřil ke Shawovým klientům a kvůli jeho machinacím přišel o životní úspory. Na konci temného tunelu přesto svítí světélko naděje. Uvnitř svého apartmánu ukrývá Shaw velmi slušnou finanční hotovost, kterou zatím agenti FBI nedokázali vypátrat. Co nedokážou oni, mohli by zvládnout hoteloví zaměstnanci, kteří „doma“ dokonale znají každý krychlový metr prostoru. Jenže taková loupež potřebuje dokonalý plán a na ten jsou hoši s čistým trestním rejstříkem krátcí. Josh proto nakontaktuje zlodějíčka Slidea (Eddie Murphy), aby se s nimi pustil do téhle Mission: Impossible. Jenže i v „mistrovském“ plánu se můžou objevit trhliny, se kterými ani „mistr tesař“ nepočítal. A co teprve zlodějští učni.

„Myslím, že tímhle filmem diváky hodně překvapíme. I když je to osvědčené téma o skupině lidí, kteří nemají kromě plánu na loupež nic společného, tak se třeba s Dannyho parťáky srovnávat určitě nedají. Spíš jsou jejich naprostým protipólem,“ říká režisér Brett Ratner. S hitem s Georgem Clooneym a Bradem Pittem pojí Mistrovský plán podobně hvězdné obsazení. Ačkoliv kariéra Eddieho Murphyho poslední léta uvadala, Rattner tvrdí, že se v jeho filmu vrací ve vrcholné formě. „Je to starý dobrý Eddie, který dělá přesně to, co ho proslavilo. Vyrostl jsem na Policajtovi v Beverly Hills a 48 hodinách a v Mistrovském plánu na tyto role navazuje,“ slibuje.

Nejsou to žádní Dannyho parťáci, ale obyčejní zaměstnanci luxusního hotelu. Přesto dali dohromady plán loupeže, který by pro svou genialitu mohl vstoupit do učebnic zločinu. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 675 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 101.61 CZK 254.40 CZK Přehrát online

Recenze filmu Mistrovský plán

 • Recenze Mistrovský plán na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Ben Stiller a jeho kolegové z pracovní kolegové z luxusního bytového domu přišli o peníze, protože jeden z nájemníků se ukázal jako velmi schopný podvodník. Teď chtějí své úspory zpátky a pokud jim je nedá Alan Alda dobrovolně, vezmou si je sami. Mistrovský plán je zoufale průměrný a nezajímavý film, který je na komedii málo vtipný a na zlodějský málo vychytralý. Tahle parta vám sice nepřivodí žaludeční problémy, ovšem její největší zlodějský úspěch je ten, že vás okrade o dvě hodiny života. Docela velké zklamání s ohledem na jména před a za kamerou.

 • Recenze Mistrovský plán na fffilm

  Recenze fffilm 40

  "Věž" je luxusní mrakodrap u Central Parku. Ben Stiller v něm dělá šéfa bezpečnosti. Když se ukáže, že zdejší multimilionář (Alan Alda) podvedl většinu zaměstnanců (zpronevěřil životní vklady, které u něj investovali), Stiller za pomoci několika dalších (ex-) zaměstnanců a souseda zlodějíčka (Eddie Murphy) se rozhodnou provést ďábelský plán a multimilionářovi vykrást jeho tajný sejf v nejvyšším a nejstřeženějším patře. K málokomu v současném Hollywoodu cítím podobnou nenávist jako k Brettu Ratnerovi (Červený drak, všechny Křižovatky smrti, X-Men: Poslední vzdor). Jeho filmy jsou pro mě esencí nezajímavosti, protože i když často stojí spoustu peněz a hrají v nich schopní herci, téměř ničím mě neoslovují a přitom nejsou tak blbé, abych se mohl jejich blbostí bavit. Mistrovský plán v tomto trendu úspěšně pokračuje. Zajímavé je herecké složení, kde kromě A-hvězdy Bena Stillera (je snad ještě pořád A-hvězda, nebo jsem něco zaspal?) najdeme tyto lidi: Eddie Murphy (kdysi slavný komik) Alan Alda (kdysi slavný M*A*S*H) Matthew Broderick (kdysi slavný Matthew Broderick) Téa Leoniová (před pár lety sex symbol) Gabourey Sidibeová (před pár lety oceňovaná titulní role ve filmu Precious ) Judd Hirsh (kdysi úspěšný televizní komik) Michael Peña (alias "ten hispánec ve vedlejších rolích, jehož jméno si nepamatujete a neumíte napsat na české klávesnici") Casey Affleck (bratr Bena Afflecka, před pár lety vyzdvihovaný jako vycházející hvězda) I když z toho automaticky nevyplývá nic ohledně jejich hereckých kvalit, skoro to vypadá, jako kdyby byli záměrně obsazeni hlavně herci, kteří dnes mají problémy sehnat aspoň trochu slušnou roli. Někteří z nich se docela snaží, ale většinu humoru zabíjí Rattnerova nudná, nenápaditá a polopatická režie. Scénář rozhodně není nějaké vrcholné dílo (ústřední zápletka je ve všech ohledech nesmyslná, aniž by tato nesmyslnost byla aspoň vyvážena zajímavými zvraty), ale dokážu si představit, že by z ní třeba Steven Soderbergh dokázal s tímto ansámblem vykřesat 90 minut odlehčené nenáročné zábavy. To se ovšem nestalo a Mistrovský plán má k Dannyho parťákům velmi daleko (a mimochodem má velmi daleko i k Dannyho parťákům 2 nebo 3 ). Vpodstatě jsem po předchozích zkušenostech přesně něco takového čekal a bohužel jsem se nemýlil.

Trailer k filmu

Související články k filmu Mistrovský plán

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Mistrovský plán

  Mistrovský plán

  8. 11. 2011 08:20 Nejsou to žádní Dannyho parťáci, ale obyčejní zaměstnanci luxusního hotelu. Přesto dali dohromady plán loupeže, který by pro svou genialitu mohl vstoupit do učebnic zločinu. Režisér Brett Ratner natočil hvězdně obsazenou kriminální komedii, jejímuž hvězdnému obsazení vévodí slavní komici Ben Stiller a Eddie Murphy.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.