Plakát k filmu: Mistr

Mistr The Master

dokina.cz
7,3

Premiéra 10. 1. 2013
USA, 2013, 137 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Paul Thomas Anderson | celý štáb
Hrají:
Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix, Amy Adams, Laura Dern, Lena Endre, Madisen Beaty | všichni herci

USA, začátek 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je i Freddie Quell (Joaquin Phoenix), který se marně pokouší notnými dávkami vlastnoručně namíchaného alkoholu ovládnout svoje běsy. S každým nervovým výbuchem se propadá stále níž a postupně se stává bezprizorním psancem.

Shodou náhod se setkává s charismatickým Lancasterem Doddem (Philip Seymour Hoffman), který je právě se svou oddanou ženou (Amy Adams) a skupinou svých věrných příznivců na cestě do New Yorku, kde hodlá světu představit své nové učení. Lancaster Dodd, svým okolím nazývaný „Mistr“, je Freddieho živelností fascinován a ujímá se jeho „léčby“ podle vlastní teorie, která se má již brzy stát impozantní vírou. Mezi oběma muži vzniká velmi silné a neobyčejné pouto.

Předlohou pro postavu Mistra byl skutečný zakladatel scientologické církve L. Ron Hubbard, což vzbudilo u části americké veřejnosti vlnu nevole. Působivý snímek o víře, závislosti, hledání vnitřní svobody a manipulaci je dalším originálním epickým dílem režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Až na krev, Opilí láskou), zkoumajícího zásadní fenomény amerických dějin.

USA, začátek 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je i Freddie Quell (Joaquin Phoenix), ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů

Recenze filmu Mistr

 • Recenze Mistr na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Má tři herecké šance na Zlaté glóby, padesát jiných cen či nominací, oscarové sny. Z kin však Mistr nemá zpět ani vložené náklady. Diváci se ho bojí.

Související články k filmu Mistr

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Mistr - recenze

  Mistr - recenze

  16. 1. 2013 12:39 Režisér Paul Thomas Anderson je zjevením, které snad ani do dnešní doby nepatří. Jeho filmy jsou jednoduše řečeno jiné. Pomalé a prodchnuté zvláštní a opojnou atmosférou, které může s klidem říkat režisérský rukopis.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmy nominované na Oscara

  Filmy nominované na Oscara

  11. 1. 2013 13:50 Nejvíce nominací na letošní ceny americké filmové akademie Oscar získal historický snímek Lincoln režiséra Stevena Spielberga. Celkem jich obdržel 12 včetně nominace na ocenění pro nejlepší film a režii. Druhý nejúspěšnější byl film Pí a jeho život s 11 nominacemi.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Mistr

  Mistr

  7. 1. 2013 10:39 USA, začátek 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.