Plakát k filmu: Místa

Místa Místa

dokina.cz
5,1

Premiéra 18. 9. 2014
Česká Republika, 2014, 108 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Radim Špaček | celý štáb
Hrají:
Vladimír Polívka, Johana Matoušková, Jan Cina, Robert Nebřenský, Jiří Štrébl, Jakub Gogál, Ivan Romančík st., Ondřej Malý, Taťjana Medvecká | všichni herci

Příběh o lásce, ztrátě a pomstě. Dvěma devatenáctiletým klukům Adamovi (Vladimír Polívka) a Markovi (Jan Cina) je jejich rodiště těsné, zároveň ale moc nevědí, co si se svými životy počít. V tu chvíli do jejich světa vstupuje dcera místního prominenta Anna (Johana Matoušková) a vnáší do něj tajemství, napětí a touhu. Zdánlivě nudné a usedlé město před nimi začíná odhalovat temné spodní proudy. Annin otec má navíc k dceři velmi ochranitelský vztah, a když se trojice zaplete do konfliktu ústícího v krvavou rvačku, usoudí, že přátelství jeho dcery s Adamem a Markem může být nebezpečné…

Místa jsou projektem tvůrců nejlepšího filmu roku 2010 Pouta. Děj se odehrává v 90. letech na malém městě, kde nelze dělat nic, ale zároveň i tak trochu všechno. „Pro mě jsou Místa především příběhem o mladých lidech, kteří vstupují do světa dospělých – a ten bývá často plný sobectví, podrazů a krutosti, o čemž se naši hrdinové záhy přesvědčí na vlastní kůži,“ říká režisér Radim Špaček. „Mám radost, že mezi herci funguje vzájemná chemie, nebylo pro mě důležité jenom vybrat dobré herce, ale hlavně sehranou partičku. Neokoukaní herci jsou takový můj trademark a doufám, že se to po Poutech povedlo i v novém filmu. Představitel hlavní role Vladimír Polívka si mě získal velmi neobvyklou kombinací citlivosti až jakési zranitelnosti a zároveň divokosti, „šoumenstvím“, smyslem pro humor a velmi poctivou přípravou. Nicméně to nejdůležitější má dobrý herec vždycky v očích,“ dodává režisér.

Příběh o lásce, ztrátě a pomstě. Dvěma devatenáctiletým klukům Adamovi (Vladimír Polívka) a Markovi (Jan Cina) je jejich rodiště těsné, zároveň ale moc nevědí, co si se svými ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 8 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 49.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Místa

 • Recenze Místa na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Výsledné hodnocení ujišťuje, že jsou Místa nadprůměrným, zvládnutým filmem, který po Poutech rozhodně dává smysl a není nepochopitelným omylem. Omyl je pouze užití stejných principů na jinou dobu, jiný příběh a jiné postavy.

 • Recenze Místa na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Tři mladí lidé v nějakém nejmenovaném severočeském (asi) městě na počátku 90. let (asi). Adam je introvert, Marek je rebel a Anna je dcera okresního mafiána. Společně nevědí co by a chtějí se přesunout ze svého města na nějaké jiné místo. Někde úplně jinde. Nejraději v jiném vesmíru... První problém s tímto filmem jsem měl v tom, že mi trvalo několik desítek minut, než se mi podařilo rozklíčovat, že se odehrává v konrétním čase. Hrdinové mají narážky na "starou pětikorunu", Češi nemají rádi Slováky, televize jsou analogové, na stolech jsou hnusné umělohmotné ubrusy ze 70. let a některé postavy nosí mobil. Jeden z hrdinů nosí tričko kapely "The Exploited". Nějak mi to nezapadalo dohromady. A hned v první scéně filmu je vidět pumpa s LCD číselníkem, ukazujícím cenu 35 Kč za litr (tedy podstatně vyšší, než byla kdykoliv před rokem 2010). A ne že by byla nenápadně někde v pozadí - v detailním záběru u ní stojí hlavní hrdina, který tam pracuje!

 • Recenze Místa na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Bez vytáček: Místa jsou slabší než předešlý film stejného týmu, Pouta. Což neznamená, že by očekávaný snímek Radima Špačka právě vstupující do kin neměl silné okamžiky.

 • Recenze Místa na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Střet velmi mocného muže s jeho protihráčem končí trochu bezradným poselstvím oslavujícím drastickou obranu, ale odsuzujícím násilí jako celek. Lze z něj vyčíst touhu po ukončení majetnictví, nekonečného vraždění a snahu o smířlivost.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.