Plakát k filmu: Mezi vlky

Mezi vlky The Grey

dokina.cz
6,9

Premiéra 8. 3. 2012
USA, 2012, 117 min

Žánr:
dobrodružný, akční, drama
Režie:
Joe Carnahan | celý štáb
Hrají:
Liam Neeson, Joe Anderson | všichni herci

V mrazivých horách Aljašky se odehrává dechberoucí drama o přežití člověka v nelítostné a drsné přírodě. Film Mezi vlky představuje poutavé dobrodružství skupiny mužů, kteří se v boji o život musí postavit krutému mrazu a krvelačným lesním bestiím. S přibývajícím časem a vyčerpáním se jejich šance na přežití stále více vzdaluje.

Skupina ropných vrtařů pracuje v nehostinných podmínkách v aljašské rafinérii 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu, po dobu pěti týdnů. Po této době se dělníci chystají na zaslouženou dovolenou. Na cestě domů je ovšem zastihne strašlivá bouře a jejich letadlo se zřítí do bohem zapomenuté aljašské tundry. Zahyne téměř celá posádka letadla kromě osmi přeživších, kteří se v čele s mužem jménem Ottway (Liam Neeson) vydávají na nebezpečnou pěší túru domů. Do cesty se jim ovšem postaví nejen krutý mráz, sníh, vítr, nedostatek jídla a postupné fyzické vyčerpání, ale i krvelačné bestie v podobě smečky obrovských vlků, kteří přeživší trosečníky jednoho po druhém likvidují. Ottway, jehož úkolem v rafinérii bylo odhánět vlky z pracovní zóny, si nyní sám připadá jako vetřelec ve vlčím teritoriu a cítí, že si vlci přišli pro odvetu. Začíná boj mužů s hladovými šelmami na život a na smrt.

Film byl natočen podle krátké povídky Ghost Walker, kterou napsal Ian Mackenzie Jeffers, jenž se podílel i na scénáři filmu. Režisér Joe Carnahan často rád spojuje akci a drama, a vytváří tak na plátně dokonalou podívanou. Kvůli autentičnosti točil film v mrazivých teplotách a krutém větru v Britské Kolumbii na jihozápadě Kanady. Herci se shodli, že to bylo nejstudenější místo, kde kdy v životě byli. Díky tomu může divák vidět nejen krásné scenérie promrzlé panenské přírody, ale i herce, jejichž zoufalství a vyčerpání rozhodně není hrané.

V mrazivých horách Aljašky se odehrává dechberoucí drama o přežití člověka v nelítostné a drsné přírodě. Film Mezi vlky představuje poutavé dobrodružství skupiny mužů, kteří se v ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 38 hlasů

Recenze filmu Mezi vlky

 • Recenze Mezi vlky na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Trochu neotesaný thriller o zbytku těžařů, co přežil leteckou katastrofu a teď trčí uprostřed aljašské pustiny se smečkou vlků v zádech. Místo machrohlášek a vlčích karbanátků vás ale čeká spíš survival na sedativech. Jestli je to tak dobře nebo špatně ovšem zjistíte jen na vlastní kůži.

 • Recenze Mezi vlky na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Liam Neeson hraje odstřelovače, který se živí likvidací vlků kolem aljašských ropných vrtů. Když letadlo, ve kterém cestuje s těžaři, havaruje uprostřed divočiny, on se logicky stává tím, který nejvíce může napomoci jejich přežití. Doporučuji nekoukat na trailer , protože obsahuje vpodstatě všechny akční sekvence, včetně závěrečné scény filmu! Film natočil Joe Carnahan ( Sejmi Eso , A-Team ) v produkci bratrů Scottových a jde rozhodně o jeho nejlepší dílo. Důležité je, že rozhodně nejde o akční film a scény, jako jsou skoky z útesů nebo zápasy s vlky, v něm jsou jen velmi okrajově, v celkovém rozsahu asi tak pěti minut. Například prvních 20 minut je skoro celých věnováno tomu, jak moc je hlavní hrdina v depresi, a jak by se rád zastřelil (včetně teskných voiceoverů a flashbacků do jeho dětství). Připomíná to spíš nějaký film Terrence Malicka, a o to působivější je následující realistická brutální havárie a vystřízlivnění v mínus dvaceti pod nulou. Z celého letadla přežije jen asi půl tuctu lidí, a ti se snaží dostat někam k civilizaci, přičemž jejich řady řídnou, a to především zásluhou vlků. Neeson je z pochopitelných důvodů vede, protože jediný ví něco o divočině a vlcích. Celý film se nese v duchu poměrně originálního filosofování (protože přeživší většinou nemají nic moc jiného na práci) o smyslu lidského života, o smyslu návratu do civilizace a podobných věcech. Přitom je ale velmi profesionálně natočen, sestříhán, ozvučen (obzvlášť zvukové efekty a ambience dělají opravdu hodně) atd.... Prostě jak to umějí bratři Scottové. Výsledek je opravdu psychicky náročný film, který vás jistým způsobem "sebere", a pohybuje se na příjemně rozplizlé hranici mezi drsňáckým dobrodružstvím a psychologickou sondou. A Liam Neeson je bez debaty badass. Jak už ostatně dávno víme . P.S: Pokud počkáte až úplně do konce titulků, dočkáte se asi tří bonusových sekund filmu, které vám něco vysvětlí, něco ne, ale sednou tam skvěle.

Trailer k filmu

Související články k filmu Mezi vlky

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Bílé peklo nebo 127 hodin? Přinášíme snímky plné odhodlání, touhy a boje o přežití

  Bílé peklo nebo 127 hodin? Přinášíme snímky plné odhodlání, touhy a boje o přežití

  28. 10. 2016 10:00 Ztroskotání letadla v mrazivých Andách, neuvěřitelný útěk ze sovětského lágru, desítky hodin v divočině s rukou pod ohromným kamenem a nekonečný boj se samotou. Přinášíme vám desítku filmů, které spojuje jediné, touha po přežití.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ze sexuologa mlátičkou - sedm momentů přerodu Liama Neesona do drsňáka

  Ze sexuologa mlátičkou - sedm momentů přerodu Liama Neesona do drsňáka

  1. 3. 2014 16:00 Liam Neeson se po roce 2007 stal podobným etalonem drsnosti, jakým je Morgan Freeman, co se týče „osudového vypravěče“. Ať už namlouvá Aslana v Letopisech Narnie nebo hraje Dia v moderním Souboji Titánů, platí za podobnou stálici žánrového filmu jako dříve Bruce Willis nebo Arnold Schwarzenegger.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Mezi vlky

  Mezi vlky

  4. 3. 2012 15:42 V mrazivých horách Aljašky se odehrává dechberoucí drama o přežití člověka v nelítostné a drsné přírodě. Film Mezi vlky představuje poutavé dobrodružství skupiny mužů, kteří se v boji o život musí postavit krutému mrazu a krvelačným lesním bestiím. S přibývajícím časem a vyčerpáním se jejich šance na přežití stále více vzdaluje.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.