Plakát k filmu: Meruňkový ostrov

Meruňkový ostrov Apricot Island

dokina.cz
7,2

Premiéra 22. 3. 2012
Slovensko, 2011, 102 min

Žánr:
drama, romantický
Režie:
Peter Bebjak | celý štáb
Hrají:
Szidi Tobias | všichni herci

Kolik mužů může skutečně milovat jedna žena?

Podmanivý příběh ženy zkoušené životem plným vášně, krutostí osudu a nespoutané lásky. Film odehrávající se na jižním Slovensku, na samotě ukryté v meruňkových sadech, vás vtáhne do víru vášní tří můžů k jedné osudové ženě a její lásky k nim, se všemi strastmi a radostmi, které dokáže přinést jen život. Slunce, vůně meruněk a hledání vlastního štěstí si vás získají v příběhu silné ženy, která miluje a touží být milována... jako my všichni.

Kolik mužů může skutečně milovat jedna žena?Podmanivý příběh ženy zkoušené životem plným vášně, krutostí osudu a nespoutané lásky. Film odehrávající se na jižním Slovensku, na ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 10 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Meruňkový ostrov

 • Recenze Meruňkový ostrov na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Žena ve středním věku (odhadem tak čtyřicetiletá?) se vášnivě a bezhlavě zamiluje do staršího nákladního řidiče. Mají spolu románek (pravidelně jednou týdně), ale on pak beze slova vysvětlení přestane jezdit. Hrdinka je zdrcená, ale po nějaké době náhodou najde v autobazaru milencův náklaďák a přes něj vypátrá adresu. Dojede na malou vesnici a najde dům dvou synů svého milence (který mezitím zemřel - což není spoiler, protože jsme pořád na začátku filmu). A začne s nimi žít... Hlavní hrdinka, která předtím žila ve městě, je nejdříve z té líné venkovské jihoslovenské atmosféry poněkud mimo, ale časem se jí začne dostávat pod kůži, což - spojeno se ztrátou milého a odhalením pár nových skutečností - s ní cloumá hormonálně i jinak. Na tomto místě dlužno podotknout, že ve filmu je mimo jiné dost erotiky, která rozhodně je působivá, ale ne zrovna vzrušující tím způsobem jako jsou vzrušující videa z Playboy Channel (a jistě záměrně). Každý má asi občas takovou iracionální touhu zapomenout na město, zaměstnání a internet, a jet se válet někam mimo telefonní signál, do polorozpadlé chalupy, jezdit ve starém náklaďáku sklízet meruňky a lovit holýma rukama metrové sumce. Bylo o tom i pár českých filmů, většinou debilních. Tento slovenský funguje dokonale, a má působivou atmosféru a skvělé herecké výkony, díky kterým chápeme, proč hrdinové dělají to, co dělají, i když je to z racionálního hlediska chování velmi nezodpovědné. Film vypadá jako by byl velmi laciný, natočený povětšinou v chalupě a okolí, s pár herci a bez viditelných triků nebo jiných náročných scén. A bez nějakých zásadnějších dějových linií a zvratů. Ale talent režiséra Petera Bebjaka (celovečerně debutujícího) je značný a nevěřil bych, že se dá z tak mála vymačkat tak hodně (po všech stránkách, včetně vizuální). Meruňkový ostrov je magický film. Nepamatuju si, že by v Česku nebo Slovensku v posledních letech něco podobně magického vzniklo. Ta atmosféra je tak působivá, že nepřemýšlíme nad tím, že se všichni zúčastnění (tedy de facto jen tři lidi, skoro nikdo další ve filmu nehraje) chovají jako idioti. Tenhle film se totiž odehrává v universu, ve kterém je takové chování normální. A vzbuzení takového pocitu je ultimativní filmové kouzlo. P.S: A také si nepamatuji, že by se mi v posledním roce v českém nebo slovenském filmu takhle líbila hudba (viz trailer, to je ona).

Trailer k filmu

Související články k filmu Meruňkový ostrov

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Meruňkový ostrov

  Meruňkový ostrov

  18. 3. 2012 13:11 „Kolik mužů může skutečně milovat jedna žena?”

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.