Plakát k filmu: Melancholia

Melancholia Melancholia

dokina.cz
7,6

Premiéra 26. 5. 2011
Francie, Německo, Švédsko, Dánsko, 2011, 136 min, od 12 let

Žánr:
thriller, drama, sci-fi
Režie:
Lars von Trier | celý štáb
Hrají:
Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland | všichni herci

Začíná to honosnou svatbou, končí zánikem světa. Nový film Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se zrovna vdává a stává čerstvou matkou. Svatební veselí se odehrává na starobylém venkovském sídle a všeobecnou sváteční náladu zakalí náhlá hrozba v podobě rudé planety, která vystoupila zpoza slunce a s níž hrozí Zemi bezprostřední srážka.

Režisér Trier je pověstný precizně gradovanou atmosférou s neočekávanými zápletkami i zvraty, které ústí do ještě neočekávanějšího konce. Pověstný je i náročným vedením herců – zejména pak hereček, z nichž se právě v Melancholii v hlavních rolích představí plavovlasá kráska Kirsten Dunst, známá například z velkofilmu Spider-Man či historického snímku Marie Antoinetta, a démonická Charlotte Gainsbourg, která omráčila diváky i kritiky svým suverénním herectvím v Trierově předchozím a značně šokujícím mysteriu Antikrist.

Začíná to honosnou svatbou, končí zánikem světa. Nový film Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 154 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Melancholia

  • Recenze Melancholia na MovieZone

    Recenze MovieZone 90

    Justine se vdává na luxusním sídle manžela své sestry Claire. Krásná nevěsta si pod bílým závojem přináší těžké šedé chuchvalce melancholie, které zničí idylickou oslavu. Těsně před tím, než se k Zemi přiblíží planeta Melancholia, aby zničila i vše ostatní. Trierův typický film plný témat, zhmotněných démonů a žádných jednoznačných odpovědí. Čirý melancholický teror (opět tak trochu jen pro zvané).

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.