Plakát k filmu: Megamysl

Megamysl Megamind

dokina.cz
7,0

Premiéra 2. 12. 2010
USA, 2010, 96 min

Žánr:
komedie, rodinný, animovaný
Režie:
Tom McGrath | celý štáb
Hrají:
Will Ferrell, Brad Pitt, Jonah Hill, Ben Stiller, Tom McGrath | všichni herci

Moc často se nestává, aby se hlavním hrdinou rodinného filmu stal padouch. Studio DreamWorks Animation to naposledy zkusilo se Shrekem a skončilo to hned čtyřmi díly a jednou z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob. Po zelené teď na DreamWorks semaforu naskočila modrá, jinak barva kůže nového gaunera, Megamysla, který si má získat srdce diváků, vlastní zlé povaze navzdory.

Megamysl nebyl vždycky darebák. Když ho rodiče na rodné planetě posadili do vesmírného vozítka a poslali do světa, byl celkem roztomilé miminko. Ke své smůle však přistál na Zemi, přímo uprostřed vězeňského dvora. A protože ředitel věznice na úpěnlivé prosby vězňů, zda si toho drobečka mohou nechat, reagoval kladně, získal Megamysl hned celou řadu tatínků se zločineckými sklony, které mu budou úspěšně řadu let předávat. Dospělý Megamysl tráví veškerý čas tím, že provokuje svou nemesis, hrdinného Metromana, zejména prostřednictvím pravidelných únosů a důmyslného týrání jeho přítelkyně, rozkošné televizní reportérky Roxanne Ritchieové.

Ze vzájemné konfrontace vždycky odchází tento génius zločinu poražený a ponížený. Bere to však sportovně a všechny neúspěchy považuje jen za cestu k vytčenému cíli – definitivnímu Metromanovu zničení. Když se mu to nakonec podaří, s hrůzou si uvědomí, že dál nemá pro co žít.

Dobro bylo poraženo - A CO TEĎ? Věrný asistent Poskok (zubatá rybička v těle robota) má naštěstí plán – co takhle vytvořit nového superhrdinu, proti kterému by se dalo bojovat? Realizace téhle myšlenky má ale katastrofální následky. Z plánovaného reka Titana se stane ještě větší gauner než Megamysl, takže ten musí učinit zásadní rozhodnutí. Začne se pro změnu chovat jako klaďas, nebo nechá krásnou Roxanne a celé město na pospas zloduchovi, kterého sám stvořil?

Režisér Tom McGrath tvrdí, že natočit rodinnou komedii se záporákem v hlavní roli, bylo naprosto přirozené, protože lumpové jsou mnohem zábavnější než kladní hrdinové. „Osobně je mám radši. Už jako malý jsem fandil Darthu Vaderovi nebo kapitánu Hookovi. Fascinovaly mě jejich neuvěřitelné charaktery, kostýmy, technické vychytávky a hlavně hlášky,“ říká McGrath, mimo jiné tvůrce obou dílů Madagaskaru, který vše zmíněné vrchovatou měrou nadělil Megamyslovi, novému králi animovaných zloduchů.

Moc často se nestává, aby se hlavním hrdinou rodinného filmu stal padouch. Studio DreamWorks Animation to naposledy zkusilo se Shrekem a skončilo to hned čtyřmi díly a jednou z ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 475 hlasů

Recenze filmu Megamysl

 • Recenze Megamysl na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Megamysl byl největší zloduch v Metrocity. Pak se mu ale podařilo zabít místního Mirka Dušína a ovládl město. A začal se nudit. Proto se rozhodl stvořit nového superhrdinu, s nímž by mohl bojovat, malinko se mu to ale vymklo z rukou a zjistil, že za klaďáka teď musí být on. Vizuálně velmi povedený animák nedokázal z comicsového prostředí vytěžit zdaleka tolik, kolik by bylo potřeba k prvoligovému filmu. Megamysl sice není nudný, občas je napínavý, občas vtipný, občas dojemný. Ale bohužel jen občas. Šlo z toho vytáhnout mnohem víc!

 • Recenze Megamysl na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Tento film je vpodstatě tragikomickým příběhem toho, co by prožíval Lex Luthor, kdyby se mu podařilo zabít Supermana. Víceméně. Tento film je o trochu lepší než nedávný Já, padouch , protože má o něco zajímavější námět. poté, co Megamyslův protivník Metroman zemře, a tím definitivně vyhraje zlo, čeká nás sonda do života padoucha, jehož existence již dále nemá smysl. Samozřejmě, že i tato sonda je plná padání na hubu a popkulturních vtípků, ale některé scény a zvraty jsou chytré a originální. Ale na Úžasňákovy samozřejmě nemá. Jinak vše podle očekávání. Film je dabovaný, takže Ferrella a Feyovou neuslyšíte a některé vtipy se nedaly přeložit (například když mírně retardovaný superhrdina Titan nazve své město "Tightenville"), a 3D mi nevadilo (vlastně jsem ho docela brzo přestal vnímat).

Související články k filmu Megamysl

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Shrek nebo Nemo? Vybíráme nejlepší animáky tohoto milénia

  Shrek nebo Nemo? Vybíráme nejlepší animáky tohoto milénia

  29. 4. 2016 09:45 "Animák", žánr, který si získává srdce nejen dětí, ale také většiny dospělých. Zatímco mladší divák ocení dobrodružné příběhy svých oblíbených hrdinů, dospělák si užije skrytý humor a neuvěřitelné, trefné a pravdivé hlášky. Vybrali jsme pro vás výčet takových animáků, které jistě stojí za to vidět.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Megamysl

  Megamysl

  26. 11. 2010 20:00 Tohle je konec klasických filmů o superhrdinech

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Animovaný hit Megamysl přichází do českých kin již příští týden

  Animovaný hit Megamysl přichází do českých kin již příští týden

  24. 11. 2010 15:15 Animovaný 3D film Megamysl, vyprávějící o sympatickém a zábavném zloduchovi, přijde od 2. prosince do české distribuce. Distribuční společnost Bontonfilm jej dnes představila novinářům.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.