Plakát k filmu: Medvídek

Medvídek Medvídek

dokina.cz
6,1

Česká Republika, 2007, 100 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Jan Hřebejk | celý štáb
Hrají:
Tatiana Vilhelmová, Klára Issová, Roman Luknár, Jiří Macháček, Ivan Trojan, Nataša Burger, Zuzana Fialová, Jiří Menzel, Věra Křesadlová | všichni herci

Příběh zasazený do současné Prahy vypráví osudy tří kamarádů, kteří se znají už od školních let. Mají k sobě velmi blízko, vzájemně se se svými rodinami navštěvují a jejich vztahy se zdají být idylické. Málokdo z jejich okolí, včetně jejich žen, však tuší, že všichni z nich mají tajemství, která zásadně ovlivní jejich další směřování. Co se stane, když přetvářky tajnosti a lži vyjdou na povrch? Vydrží jejich přátelství a manželství? A existuje takové kamarádství i mezi ženami?

Medvídek vypráví skutečné příběhy skutečných lidí. S lehkostí komedie nám ukazuje různé způsoby řešení manželských kotrmelců, vzpour a rozletů. A navíc pro ženy má Medvídek významné poselství shodné s mottem v titulcích: „voda je mocnější než kámen, měkké je mocnější než tvrdé a ženský princip je mocnější než mužský“. Ženy prostě mají navrch!

Do kin přichází naše nejúspěšnější filmařská trojice posledních let, režisér Jan Hřebejk, scenárista Petr Jarchovský a producent Ondřej Trojan, s novým filmem Medvídek. Jak je u nich zvykem, film je směsicí zásadních dějových zvratů a uvolňujícího humoru a gagů. Atraktivitu Medvídka posiluje prvotřídní obsazení: v hlavních rolích uvidíme Ivana Trojana, Jiřího Macháčka, Romana Luknára, Aňu Geislerovou, Táňu Vilhelmovou a Natašu Burger, skvělé vedlejší role vytvořili i Klára Issová, Zuzana Fialová a Jiří Menzel s Věrou Křesadlovou.

Příběh zasazený do současné Prahy vypráví osudy tří kamarádů, kteří se znají už od školních let. Mají k sobě velmi blízko, vzájemně se se svými rodinami navštěvují a jejich vztahy ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 925 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Medvídek

  • Recenze Medvídek na fffilm

    Recenze fffilm 60

    Tři dávní kamarádi a vztahy s jejich ženami, které nejsou tak idylické, jak se na první pohled zdá. Znovu film Hřebejka a Jarchovského, znovu sestava nejlepších českých herců, znovu tytéž výhrady jako posledně... V Medvídkovi jsou úžasné okamžiky . Někdo něco řekne, někdo se na někoho podívá, někdo udělá vizuální gag a funguje to dokonale . Tyto okamžiky jsou ale zasazeny do scén, které spolu dohromady nevytvářejí celek nebo jakkoliv uchopitelný příběh a na konec je narychlo nalepeno něco, co má vzbuzovat zdání pointy. Kdyby byl film o 15 minut delší nebo kratší, nic zásadního by se tim nezměnilo. Kromě toho některé zvraty jsou superbizarní, aniž by byly vtipné nebo šokující - prostě se zničeho nic nějaká postava zachová jako dement a dál se to nijak nerozebírá a nic se z toho nevyvozuje. Například u Anny (Aňa Geislerová), která je sama doma, zazvoní neznámá žena s dítětem, Anna jim otevře, pozve je dál, posadí je ke stolu, pohostí je a pak se zeptá, co jsou zač a co chtějí. Obávám se, že to celé nemá nějaký sofistikovaný podtext, ale je to prostě lenost scenáristy, který potřeboval, aby si ty dvě ženy promluvily, a nechtělo se mu kvůli tomu vymýšlet nějakou logickou situaci. Dalším opakujícím se prohřeškem jsou potenciálně zajímavé postavy, které by vydaly na samostatný film (například Klára Issová, jejíž Ema má zřejmě velmi vážnou psychickou poruchu a potřebuje okamžitou pomoc), ale jsou využity jen jako odlehčující humorný element či running gag. To jsou příliš laciné zkratky, ke kterým by se tak dobrý režisér s tak kvalitními herci neměl uchylovat. Na rozdíl od některých kolegů nepřidávám filmům automaticky procenta jen za to, že jsou české. Z toho logicky vyplývá, že ve srovnání většinou ostatních českých filmů je Medvídek vysokým nadstandardem.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.