Plakát k filmu: Manderlay

Manderlay Manderlay

dokina.cz
6,5

Švédsko, Dánsko, 2005, 139 min

Žánr:
drama
Režie:
Lars von Trier | celý štáb
Hrají:
Bryce Dallas Howard, Danny Glover, Chloë Sevigny, Udo Kier, John Hurt, Erich Silva, Jeremy Davies | všichni herci

"V druhé části plánované "americké" trilogie, založené na motivu USA jako země neomezených možností, představí dánský režisér Lars von Trier znovu svoji hrdinku Grace _(Nicole Kidmanovou však vystřídala Bryce Dallas Howardová, známá z Vesnice M. Nighta Shyamalana). Grace a její otec se z Colorada počátku 30. let přesouvají do Alabamy, na starou plantáž jménem Manderlay, kde jsou konfrontováni s děsivou krutostí a nespravedlností otroctví. Není divu, že Grace nemůže zůstat stranou a rozhodne se zasáhnout. Ovšem s jakým výsledkem _ pořádky udržované celá desetiletí se hroutí, ale osvědčí se výuka otroků demokracii?"

"V druhé části plánované "americké" trilogie, založené na motivu USA jako země neomezených možností, představí dánský režisér Lars von Trier znovu svoji hrdinku Grace _(Nicole ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 301 hlasů
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.