Plakát k filmu: Mama Gógó

Mama Gógó Mamma Gógó

dokina.cz
6,7

Premiéra 31. 3. 2011
Island, 2010, 88 min

Žánr:
drama
Režie:
Fridrik Thór Fridriksson | celý štáb
Hrají:
Margrét Vilhjálmsdóttir | všichni herci

Bravurní tragikomedie Fridrika T. Fridrikssona vypráví o ambiciózním režisérovi, který právě dokončil film o starých lidech uprchlých z domova důchodců. Přes vkládané naděje jde o naprostý kasovní propadák. Jak zklamaný autor sám poznamenává, cílová skupina filmu je již zřejmě mrtvá nebo už nedokáže dojít do kina. Snímek je nicméně vřele přijat kritikou a režisér se upíná k nominaci na Oscara, která by ho mohla zachránit před bankrotem.

Zároveň si povšimne zvláštního chování své matky: šaramantní osmdesátiletá Gógó začíná zapomínat. Nejprve se jedná o drobnosti, které však končí požárem nebo vytopením sousedů. Společně se svými sestrami se režisér rozhodne poslat Gógó do domova důchodců.

Gógó se podobně jako postavy ze synova filmového propadáku DĚTI PŘÍRODY snaží utéct na svobodu…ale její mysl si s ní začíná čím dál více zahrávat.

Fridrikssonova velká filmová pocta matce je odvážně upřímným autoportrétem i ostrou satirou filmového průmyslu a islandské společnosti.

Islandský režisér Fridrik Thór Fridriksson využívá v tomto poloautobiografickém příběhu svůj typický humor a působivý vizuální styl. Vysmívá se sám sobě i svému na Oscara nominovanému filmu DĚTI PŘÍRODY /1991/, který byl uveden i v českých kinech. Z jeho dalších filmů jmenujme například snímky: ZIMNICE /1995/, ĎÁBLŮV OSTROV /1996/, ANDĚLÉ VŠEHOMÍRA /2000/ nebo SOKOLI /2002/.

„Mama Gógó může nejen směle konkurovat Fridrikssonovým nejlepším filmům, ale vskutku se může stát jeho mistrovským dílem“. Steve Gravestock, MFF Toronto

Bravurní tragikomedie Fridrika T. Fridrikssona vypráví o ambiciózním režisérovi, který právě dokončil film o starých lidech uprchlých z domova důchodců. Přes vkládané naděje jde o ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 137 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.