Plakát k filmu: Maltézský sokol

Maltézský sokol The Maltese Falcon

dokina.cz
8,1

USA, 1941, 100 min

Žánr:
drama, mystery, kriminální, film-noir
Režie:
John Huston | celý štáb
Hrají:
Humphrey Bogart, Mary Astor, Gladys George, Peter Lorre, Barton MacLane, Lee Patrick, Sydney Greenstreet, Ward Bond | všichni herci

Soukromý detektiv Sam Spade přijímá od půvabné klientky zakázku, která ho postaví nejen do role podezřelého z vraždy svého společníka, ale především do čela nemilosrdného lovu na černého sokola, který je klíčem k obrovskému majetku. Ve tvrdé hře o peníze i o život kličkuje před podezřívavou policií, chladnokrevně kombinuje se zájmy gangsterského klanu a cynicky překonává vztah, kterému by mohl podlehnout. Poznámky: Vynikající režijní debut Johna Hustona a filmový přepis detektivního příběhu klasika americké drsné školy Dashiella Hammetta. S Bogartovým Samem Spadem přichází na filmové plátno antihrdina a tzv. film noir, zobrazující korupci, zradu, zklamání, cynismus a deziluzi. Maximálně respektuje Hammettovu předlohu a získává nominaci na Oscara za nejlepší film roku 1941.

Soukromý detektiv Sam Spade přijímá od půvabné klientky zakázku, která ho postaví nejen do role podezřelého z vraždy svého společníka, ale především do čela nemilosrdného lovu na ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu Maltézský sokol

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Čtyři noirové filmy k Sin City, které stojí za to vidět

    Čtyři noirové filmy k Sin City, které stojí za to vidět

    2. 9. 2014 21:00 Filmový svět se po devíti dlouhých letech konečně dočkal pokračování původního Sin City. Město hříchu až po okraj narvané lepými děvami i drsnými gangstery přitom paradoxně láká na specifický žánr, který vznikal dávno v první polovině 20. století a dnes je mnohými zapomenut - film noir. Co vše z něj v Sin City najdeme, a co by si nadšení milovníci Sin City měli doplnit, aby dostali "více téhož"? 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.