Plakát k filmu: Lví král 3D

Lví král Lion King, The

dokina.cz
8,4

Premiéra 8. 12. 1994
USA, 1994, 89 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, rodinný, drama, romantický, muzikál, animovaný
Režie:
Rob Minkoff | celý štáb
Hrají:
Rowan Atkinson, Whoopi Goldberg, Jeremy Irons, James Earl Jones, Matthew Broderick | všichni herci

Všude tam, kam až slunce dosáhne, se rozkládá spořádaná a barvitá zvířecí říše. Přísně a spravedlivě tam vládne lví král Mufasa, který udržuje rovnováhu a řád, drží na uzdě svého zapšklého a neustále intrikujícího bratra Scara a s láskou otců a moudrostí vládců vychovává svého syna a nástupce Simbu. A ten mu často přidělá hluboké královské vrásky, třeba když se (nenápadně nasměrován proradným strýčkem) vypraví do země zrádných hyen na sloním hřbitově, za zakázanou severní hranicí stínů.

Tentokrát to ještě Mufasa stihl a vyděšeného Simbu i s jeho kamarádkou Nalou zachránil. Ale neúnavný podrazák Scar jen protáhl kostnatou lví čelist a připravil další past, která tentokrát sklapla dokonale. Zdivočelé stádo, hnané na jeho příkaz potměšilými hyenami by bezbranného Simbu určitě zadupalo do země, ale i tentokrát ještě dokázal Mufasa zasáhnout. Při zoufalé záchranné akci však, s vydatným přičiněním svého po trůnu toužícího bratra, zahyne. Protřelému mystifikátorovi Scarovi pak už nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout!

A tak se Scar se svojí hyenní suitou konečně dostane k moci - zatímco Simba si najde nové zvířecí přátele Pumbuu a Timona, s nimiž v duchu bezstarostné filozofie Hakuna Matata vyroste do majestátní lví podoby. Ale země jeho otce strádá, královská krev se nezapře a kdesi na hvězdné obloze si (již poněkud znepokojený) Mufasa hluboce oddychl, když probuzený Simba razantně vyrazil v jeho královské stopě...

Všude tam, kam až slunce dosáhne, se rozkládá spořádaná a barvitá zvířecí říše. Přísně a spravedlivě tam vládne lví král Mufasa, který udržuje rovnováhu a řád, drží na uzdě svého ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 416 hlasů

Recenze filmu Lví král 3D

 • Recenze Lví král 3D na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Neočekáváte, že vám tady budu vykládat, o čem je Lví král , že ne? Hahaha. Hlavní důvod, proč zajít do kina na novou verzi Lvího krále , je ten, že jsme cca 15 let nemohli jít do kina na Lvího krále s kvalitním obrazem a zvukem. Tak teď můžeme. Krásně čistý zvuk ve spoustě kanálů, ve kterém jsou slyšet věci, které jsem tam dosud neslyšel (a že jsem ho na videu a DVD viděl mohokrát). Hřímající Zimmerova hudba a jeho aranžmá písniček Eltona Johna - bohužel s českým zpěvem, jehož rýmy jsou občas poněkud divné ("chybí nám slabika, tak přidáme nějaké náhodné jednoslabičné slovo") a hlavně je mixován v poněkud jiných poměrech než zpěv původní. To jsou ale spíš detaily... Příběh je pořád stejně nadčasový, i když už dnes, v době úžasných pixarovek, není tak snadné pochopit, jak byl Lví král ve své době převratný, když dětem cpal víceméně shakespearovské drama. (Analýzy, nakolik jde o zkopírovaného Hamleta, přenechám jiným.) 3D konverze je provedena velmi citlivě a i když je původní film animovaný z 99 procent ručně, bez počítačů, jeho 3D verze nepůsobí dojmem rozhýbaného papírového diorámatu (jako některé "živé" 3D filmy), tzn. když je zvíře v dostatečně detailním záběru, je jasně patrné, že různé části jeho těla jsou různě daleko od diváka. Bohužel, 3D formát se prostě nehodí pro klasickou ruční animaci, která má méně než 24 snímků za sekundu a pohybující se předměty v ní nemají motion blur. Čím je scéna akčnější, tím rušivěji 3D efekt působí. P.S: Film má původní (velmi dobrý) český dabing s úžasným Miroslavem Moravcem jako Mufasou. P.P.S: Film bude v kinech jen po omezenou dobu, je to spíš jakási "reklama" na jeho vydání na BluRay disku. P.P.P.S: Taková zajímavost: Disneyův Lví král má opravdu HODNĚ společného s japonským animovaným seriálem z 60. let. Přečtěte si tohle .

Související články k filmu Lví král 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Podívejte se na cosplayerku, která se dokáže proměnit v kohokoliv pouze pomocí štětce

  Podívejte se na cosplayerku, která se dokáže proměnit v kohokoliv pouze pomocí štětce

  FEATURED 15. 6. 2015 14:36 Představujeme vám polskou cosplayerku Sosenku, která se dokáže proměnit v jakoukoliv postavu. Klobou dolů, ta slečna má opravdu talent!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejlepší animované filmy, které vás pobaví i jako dospělého diváka

  Nejlepší animované filmy, které vás pobaví i jako dospělého diváka

  16. 6. 2014 07:00 Tento týden do kin dorazí zbrusu nový animovaný příběh pro děti i jejich rodiče. Druhý díl drakobijeckého příběhu Jak vycvičit draka je téměř sázkou na jistotu. Rodiče si zcela jistě oblíbí několik dospěláckých hlášek, jejich ratolesti pak dobrodružný příběh hlavních hrdinů a nějaké to pitvoření k tomu. Dostat do kina dospělé a děti současně umí  studia jako Dreamworks, Pixar, nebo 20th Century Fox na výbornou. Zkusili jsme vybrat nejznámější a podle nás i nejlepší animované filmy, které stojí za to vidět i několik let od premiéry. Schválně, zda s námi budete souhlasit.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nová 3D verze Lvího krále ovládla severoamerická kina

  Nová 3D verze Lvího krále ovládla severoamerická kina

  19. 9. 2011 15:50 V severoamerických kinech to o uplynulém víkendu vypadalo jako v roce 1994, promítacím sálům tam stejně jako tenkrát kraloval animovaný snímek Lví král, tentokrát však ve 3D. Během prvního víkendu dosáhly tržby 29,3 milionu dolarů, což je o poznání méně než, před 14 lety, kdy snímek za pvní víkend utržil přes 40 milionů dolarů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.