Plakát k filmu: Lurdy

Lurdy Lourdes

dokina.cz
7,3

Premiéra 5. 1. 2012
Francie, Německo, Rakousko, 2009, 96 min

Žánr:
drama
Režie:
Jessica Hausner | celý štáb
Hrají:
Sylvie Testud, Léa Seydoux | všichni herci

Mladá dívka upoutaná na vozík čeká v Lurdách na svůj zázrak. Ona a stovky dalších poutníků, kteří se sem každoročně vydávají v poslední naději. Christine ale svůj mirákl zažije k nevoli ostatním, kteří takové štěstí nemají. Lurdy jako Boží čekárna na zázrak, křesťanský Disneyland a spousta přetvářky.

Nejen vizuálně výjimečný film odhaluje pokrytectví, egoismus a závist panující mezi lidmi. Přitom nejde o plamenný útok na víru a církev, jako spíš o úsměvnou sondu do společnosti. Film režisérky Jessicy Hausner, vynikající svou jemnou decentností a nenápadnou štiplavostí, která vyžaduje divákovu pozornost, a zejména strhující prací s kamerou, zaslouženě obdržel mnoho cen.

Mladá dívka upoutaná na vozík čeká v Lurdách na svůj zázrak. Ona a stovky dalších poutníků, kteří se sem každoročně vydávají v poslední naději. Christine ale svůj mirákl zažije k ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 205 hlasů

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.