Plakát k filmu: Lovci hlav

Lovci hlav Hodejegerne

dokina.cz
7,3

Premiéra 10. 11. 2011
2011, 100 min, od 12 let

Režie:
Morten Tyldum | celý štáb
Hrají:
Aksel Hennie, Nikolaj Coster-Waldau, Julie Ølgaard | všichni herci

Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu...

Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 44 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Lovci hlav

 • Recenze Lovci hlav na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Roger má příliš malý vzrůst, příliš vysokou ženu a ještě vyšší náklady. Mindrák si léčí po svém, vedle personalistiky holduje lupičství. Bohužel jednou se nutně přehmátne a vybere si chlapíka, který ho převyšuje ve všech směrech. A jako na potvoru se nehraje o renomé, ale o holý život. Neskonale perverzní slepenec žánrů trpí jen přehnanou televizností a nízkým faktorem nadhledu, jinak splňuje všechny náležitosti totálního guilty pleasure – navíc s docela inteligentním rozuzlením.

 • Recenze Lovci hlav na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Hlavní hrdina tohoto norského filmu se jmenuje Roger (vysl. "roger"!) Brown a je "headhunter", tzn. za obrovské peníze shání ty nejlepší zaměstnance na nejvyšší pozice v nejmocnějších firmách. Kromě toho krade z bytů svých klientů drahé obrazy a nahrazuje je kopiemi, čímž získává dost peněz na financování svého luxusního životního stylu a své luxusní modelkoidní přítelkyně. Pak ale do jeho života vstoupí Clas Greve, který je na první pohled pouze obyčejný "nordic supermodel badass motherfucker high-tech nano GPS martial arts survival mercenary expert director superlover", začne mu spát se ženou, sledovat ho a chce mu zřejmě udělat něco zlého. Jenom proto, že mu Roger nezařídil zaměstnání? Nebo taky proto, že mu ukradl drahý obraz? Nebo ještě kvůli něčemu jinému? Může vám připadat, že jsem prozradil příliš, ale není tomu tak. Jde víceméně jen o rozehrávku první čtvrtiny filmu, jehož děj se ubírá vskutku nečekanými cestičkami. Samozřejmě je to všechno nesmysl (dovolte mi jmenovat aspoň šampón s GPS nanočásticemi, takže kdo se jím ošampónuje, toho je možno kdekoliv na dálku sledovat, hahaha), nicméně v rámci žánru "zábavný thriller" je to naprosto v pořádku, funguje to a závěrečné rozuzlení dává více smyslu než v ledasjakém smrtelně vážně míněném thrilleru. (Pokud nevíte, co si představit pod slovy "zábavný thriller", tak například Hitchcockův "Na sever severozápadní linkou".) Zábavná šílenost, smíšená se skutečným dramatem a brutalitou (realisticky rozsekané hlavy, prostřílená těla, full frontal obou pohlaví) je u Lovců hlav vskutku osvěžující a funguje na výbornou. Příkladem budiž scéna z druhé poloviny filmu, ve které je hlavní hrdina na útěku před vrahem, teče mu z krku krev proudem, jde mu o život, má hrůzu v očích, ale přitom *MÍRNÝ SPOILER* je od hlavy k patě zamazán lidskými výkaly a jede na traktoru s přimontovanými hráběmi, na kterých visí nabodnutý veliký mrtvý pes *KONEC SPOILERU* . Je to scéna natočená naprosto vážně, bez legrační hudby a bez vtipného pitvoření hrdiny, ale díky kombinaci všech těch elementů se celé kino smálo, což byl zcela jistě záměr tvůrců. Bravo. Co do výpravnosti je film srovnatelný s dražšími českými "thrillery", ale na rozdíl od nich má krásnou soudržnost, jasně definovaný tón vyprávění, pochopitelné motivace postav a prostě "šlape". Je to pro mě další důkaz, že u nás máme dost peněz, ale málo schopných filmařů. P.S: Možná jste si všimli, že jsem se vůbec nezmínil o knižní předloze. To proto, že jsem ji - jako již tradičně - nečetl. Ale pokud jí děj filmu odpovídá, tak jsem rád, že jsem ji nečetl, protože většina zábavnosti filmu pozůstává z toho, že naprosto netušíte, co se stane příští minutu.

Trailer k filmu

Související články k filmu Lovci hlav

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Moderní detektivka Lovci hlav miří současně do kin i na knižní pulty

  Moderní detektivka Lovci hlav miří současně do kin i na knižní pulty

  27. 10. 2011 15:00 Bylo jen otázkou času, kdy bude zfilmovaná některá z knih celosvětově úspěšného norského spisovatele Joa Nesbøho. Filmové adaptace se dočkala jedna z jeho posledních knih Lovci hlav (Headhunters). Stejnojmenný film vstupuje do českých kin 10. listopadu 2011. Ve stejný den, kdy se objeví na knižních pultech jeho knižní předloha.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.