Plakát k filmu: Lov lososů v Jemenu

Lov lososů v Jemenu Salmon Fishing in the Yemen

dokina.cz
6,6

Premiéra 3. 5. 2012
Anglie, 2012, 107 min

Žánr:
komedie, drama, romantický
Režie:
Lasse Hallström | celý štáb
Hrají:
Kristin Scott Thomas, Ewan McGregor, Emily Blunt | všichni herci

Neobyčejně okouzlující příběh o muškaření a politickém kolotoči, o nečekaném hrdinství a lásce a pokusu dokázat, že všechno jde, když se chce.

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu.

Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali.

Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného...

Neobyčejně okouzlující příběh o muškaření a politickém kolotoči, o nečekaném hrdinství a lásce a pokusu dokázat, že všechno jde, když se chce. Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 145 hlasů

Recenze filmu Lov lososů v Jemenu

  • Recenze Lov lososů v Jemenu na fffilm

    Recenze fffilm 70

    Komedie (mírně romantická) o zaměstnankyni investiční společnosti (Emily Bluntová) a expertovi na rybolov (Ewan McGregor), kteří na popud britské vlády (protože se z toho dá vytěžit politický kapitál) musejí pomáhat superbohatému šejkovi s jeho zdánlivě šíleným projektem: Postavit v Jemenu přehradu, sehnat někde 10 000 lososů a nechat je zde množit. Lasse Hallström je fakt dobrý režisér a řekl bych, že mu obzvlášť dobře jdou klasické žánrové filmečky, které by v jiných rukou působily neoriginálně a trapně. Například Hachiko . I v Lososech v Jemenu je spousta scén, které by vlastně měly být strašně trapné (Vyrazí líní lososi proti proudu? Zničí zlí fundamentalisté přehradu? Skončí Bluntová v náručí McGregora?), ale překvapivě dobře fungují, aniž by je režisér jakkoliv ironizoval. Přitom ale film rozhodně nepůsobí jako nějaké retro, natáčené ve stylu komedií minulých desetiletí. Z herců jsem nezmínil ještě Kristin Scott Thomasovou jako šéfku tiskového oddělení pana ministerského předsedy, která trousí nejsušší britský humor (je jako z nějaké klasické komedie s Hughem Grantem). Kromě tří jmenovaných ve filmu nikdo známý nehraje, ale vztahy hrdinů jsou načrtnuty zajímavě (sucharský roztržitý McGregor, dravá ale přitom zranitelná Bluntová), takže rozhodně nečekáme "kdy už konečně odletí do toho Jemenu", ale dobře se bavíme od začátku filmu. Jediný podstatnější problém filmu pro mě představuje jeho stopáž. Film má skoro dvě hodiny a některé jeho podzápletky nejsou dostatečně zajímavé na to, aby při takové stopáži udržely pozornost diváka. Konkrétně celá romantická linie (hlavní hrdinové se nejdříve musí nějak rozkmotřit se svými původními partnery) je nejen předvídatelná (předvídatelný je kompletně celý film), ale zbytečně natahovaná a s minimem humoru. P.S: Tento film brutálně propadl (celosvětově utržil jen okolo 10 milionů dolarů, přestože měl premiéru už v březnu) a může za to především jeho název a nenápaditá reklamní kampaň. Chápu, že název museli nechat (je to natočeno podle stejnojmenné knihy), ale plakáty mohly být zajímavější, například takto: A to je jenom takový můj zběžný nástřel. Vsadím se, že profesionál s dražším GIMPem by to dokázal nakreslit ještě lépe.

Trailer k filmu

Související články k filmu Lov lososů v Jemenu

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Lov lososů v Jemenu

    Lov lososů v Jemenu

    6. 5. 2012 19:51 Neobyčejně okouzlující příběh o muškaření a politickém kolotoči, o nečekaném hrdinství a lásce a pokusu dokázat, že všechno jde, když se chce.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.