Plakát k filmu: Lore

Lore Lore

dokina.cz
7,5

Anglie, Německo, Australie, 2012, 108 min

Žánr:
drama, válečný
Režie:
Cate Shortland | celý štáb
Hrají:
Saskia Rosendahl, Ursina Lardi | všichni herci

Poté, co byli Lořini (Saskia Rosendhalová) nacističtí rodiče (Hans-Jochen Wagner a Ursina Lardiová) uvězněni americkými a sovětskými vojsky a ona byla ponechána svému osudu, přebírá dívka zodpovědnost za své čtyři mladší sourozence a vede je z Bavorska přes zničenou zemi na sever do bezpečí babiččina domu vzdáleného asi 900 km. Na své pouti děti musejí překonávat mnohé těžkosti, které s sebou přinášejí nelehké poválečné podmínky. Lore začíná chápat realitu – hrůzu Hitlerovy války i důsledky jednání svých nacistických rodičů, kteří znali a schvalovali zvěrstva holocaustu. Jak se ze dnů stávají týdny, potkají sourozenci záhadného a fascinujícího Thomase (Kai Malina), vyčerpaného židovského uprchlíka, o jehož minulosti nikdo nic neví. Thomas se skupinkou putuje přes lesy a pole a postupně si díky vytrvalé houževnatosti a znepokojující dobrotivosti přece jen získá jejich důvěru. Má však Lore Thomasovi důvěřovat? A pokud nebude, co se stane s jejími sourozenci? Přežijí? Lore nás žádá, abychom znovu zauvažovali nad podstatou lásky, viny a odpuštění ve válkami zjizveném světě.

Poté, co byli Lořini (Saskia Rosendhalová) nacističtí rodiče (Hans-Jochen Wagner a Ursina Lardiová) uvězněni americkými a sovětskými vojsky a ona byla ponechána svému osudu, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -

Související články k filmu Lore

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejlepším německým filmem je Oh Boy

  Nejlepším německým filmem je Oh Boy

  29. 4. 2013 07:47 V Berlíně byly uděleny německé filmové ceny. Zlatou Lolu pro nejlepší německý hraný film získal na pátečním galavečeru snímek Oh Boy, celovečerní debut režiséra Jana Oleho Gersterse. Vítězný film je melancholickým černobílým snímkem o berlínském studentovi, který přeruší studium a nechá se unášet vírem velkoměsta.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Lore

  Lore

  8. 4. 2013 13:00 Poté, co byli Lořini (Saskia Rosendhalová) nacističtí rodiče (Hans-Jochen Wagner a Ursina Lardiová) uvězněni americkými a sovětskými vojsky a ona byla ponechána svému osudu, přebírá dívka zodpovědnost za své čtyři mladší sourozence a vede je z Bavorska přes zničenou zemi na sever do bezpečí babiččina domu vzdáleného asi 900 km.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.