Plakát k filmu: Lorax 3D

Lorax Lorax

dokina.cz
4,9

Premiéra 15. 3. 2012
USA, 2012, 86 min

Žánr:
komedie, rodinný, fantasy, animovaný
Režie:
Chris Renaud | celý štáb
Hrají:
Zac Efron, Danny DeVito, Ed Helms, Taylor Swift | všichni herci

Co uděláte, když chce vaše životní láska opravdický strom a na světě už žádné opravdické stromy nejsou? Odpověď najdete v animované 3-D komedii, která vzešla z tvůrčí dílny Chrise Meledandriho, zodpovědné za filmový hit Já, padouch.

Co je to za svět, ve kterém už není ani kousek živé přírody, ptáte se? Je to městečko, v němž žije dvanáctiletý Ted. Všechno je tu náramně umělé, včetně zvířat, kytek a stromů, u kterých si můžete dálkovým ovladačem nastavit jarní, letní, podzimní, zimní a disco variantu. Komu by se chtělo ven, za vysokou a neprodyšně uzavřenou hradbu města, na jejíž neprůchodnost dohlížejí gorily místního vládce, pana O´Hareho? Zdejší lidé si na to zvykli a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. Nepřijde jim divné, že čerstvý vzduch se prodává v pet lahvích, což je voda na O´Hareho mlýn. Jenže Tedova láska Audrey, coby nevyléčitelná romantická duše, touží po stromu „z masa a kostí“. Akční babička Norma chlapci poradí, aby si zašel pro radu k legendami opředenému Jednorázovi. Ten ovšem údajně žije za zdmi města.

A tak se Ted poprvé v životě podívá ven, do skutečného světa. Ten pohled za moc nestojí. Vidí jen smutnou měsíční krajinu plnou pařezů. A na obzoru zvláštní dům. Ten, jak se Ted záhy dozví, patří právě Jednorázovi, podivínskému samotáři. Byl to právě on, kdo proměnil kvetoucí krajinu na pustinu a vyhnal z ní jejího mýtického ochránce Loraxe. A na Tedovi bude, aby ji zachránil tim, že vysadí poslední existující sazenici živého stromu a připomene lidem, že vždycky nebylo všechno umělé. Jenže takové chování přímo ohrožuje živobytí pana O´Hareho. A to nemůže zůstat bez odezvy.

Lorax je živelná smršť bláznivých akčních gagů a muzikálových čísel, kterou budou vaše děti milovat. A jestli si pak začnou o trochu víc vážit stromů, tak to budou jistě body navíc.

Co uděláte, když chce vaše životní láska opravdický strom a na světě už žádné opravdické stromy nejsou? Odpověď najdete v animované 3-D komedii, která vzešla z tvůrčí dílny Chrise ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 170 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Lorax 3D

 • Recenze Lorax 3D na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Stručně řečeno, je to film o klukovi jménem Ted, který miluje jednu holku a proto pro ni chce sehnat její vysněný skutečný strom ve městě, kde jsou pouze umělé stromy. Ale je to o něco složitější a divnější. Jde o adaptaci kratičké obrázkové knížky od Dr. Seusse, podobně jako byl Grinch nebo Horton . Celou původní knížku si můžete poslechnout a prohlédnout tady . No a teď si představte, že z této desetiminutové poloabstraktní ekologické agitky někdo udělá devadesátiminutový rodinný film... Pokud tu knížku znáte, tak se dá jistým způsobem pochopit, jak byla přemutována do filmové podoby, a co mají které její scény znamenat a k čemu odkazovat. Ale pokud knížku neznáte (jako jsem ji neznal já když jsem šel do kina), celý film je jedno velké WTF, které dle mého názoru musí uspat a/nebo urazit každého dospělého, včetně ekologů. Ta triviální bajka, odehrávající se jaksi "mimo čas a prostor", je KONKRETIZOVÁNA. Hlavním hrdinou je ten malý kluk, co se mihne na začátku, a jemuž je většina příběhu vyprávěna tím zlounem se zelenýma rukama, jako flashbacky. Je přidáno mnoho dalších postav, žijících ve velkém městě, a vmontovány akční scény, které nemají s příběhem jakoukoliv souvislost, jsou tam jen proto, že je legrační když někdo někam letí / padá a přitom křičí. A ekologické poselství (když pomineme, že hlavní hrdina ten strom shání především proto, že chce sex lásku a neví ani pořádně, co to "strom" je) se zdá být "Je lepší nekácet stromy než kácet stromy". Okolnosti toho, PROČ byly vlastně ty stromy vykáceny, co se z nich vyrobilo a komu to k čemu bylo, jsou ignorovány (nebo skryty tak dovedně, že mi zcela unikly) a místo nich máme tančící medvídky a zpívající rybičky. Titulní hrdina (Lorax) je ve filmu necelých 10 minut. Musím udělat drsné rozhodnutí a přikročit k tomu, že nadále nebudu dávat animovaným filmům ucházející hodnocení jen proto, že mají krásnou animaci, se kterou si dal někdo spoustu práce a každý začínající animátor v ní najde studnici vědění. P.S: Český dabing je slušný, s už klasickou výtkou, že při zpěvu, obzvlášť sborovém, NENÍ ROZUMĚT TEXTU. Novým jevem je, že hlavní dívčí hrdinka (kvůli které to Ted všechno dělá) mluví česky VELMI ZVLÁŠTNĚ a pro mé uši nepříjemně, jako někdo, kdo není Čech, nebo má vadu řeči. Po kratším pátrání jsem zjistil, že ji namluvila Dominika Hašková , dcera Dominika Haška, což mělo jistě nějaký velmi dobrý důvod. Zpěv to nebyl, protože tato postava v celém filmu zpívá asi 10 slov.

Trailer k filmu

Související články k filmu Lorax 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Lorax

  Lorax

  12. 3. 2012 16:51 Co uděláte, když chce vaše životní láska opravdický strom a na světě už žádné opravdické stromy nejsou? Odpověď najdete v animované 3-D komedii, která vzešla z tvůrčí dílny Chrise Meledandriho, zodpovědné za filmový hit Já, padouch.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.