Plakát k filmu: Letec

Letec Aviator, The

dokina.cz
7,8

USA, Německo, 2004, 170 min

Žánr:
drama, životopisný, romantický
Režie:
Martin Scorsese | celý štáb
Hrají:
Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Kate Beckinsale, Gwen Stefani, Willem Dafoe, Alec Baldwin, Jude Law, Adam Scott, Brent Spiner | všichni herci

Howard Hughes (Leonardo DiCaprio) je mužem, pro kterého není žádný sen nedosažitelný. Na sklonku 20. let 20. století natáčí filmové drama z 1. světové války Pekelní andělé (Hell’s Angels), které se stane legendou. Výstřední miliardář není však pouze režisérem a producentem filmů spoutávajících fantazii davů. Za svého života se stává vlastníkem legendární filmové společnosti RKO Pictures, ale hlavně průkopníkem letectví. Často s ledovým klidem balancuje na křehké hranici mezi životem a smrtí. Navíc je Howard Hughes zároveň mužem, který dokáže okouzlit nejkrásnější ženy světa – hollywoodské hvězdy Katharine Hepburn (Cate Blanchett) a Avu Gardner (Kate Beckinsale).

Neuvěřitelný životní příběh legendárního filmového režiséra a podnikatele přenesl na stříbrné plátno režisérský mistr Martin Scorsese (Casino, Mafiáni/Goodfellas). Do hlavní role obsadil fenomenálního Leonarda DiCapria. Vznikl tak jeden z nejzajímavějších a nejočekávanějších filmů letošní sezóny. Drama Letec, které již má na svém kontě šest nominací na Zlatý Globus, je zároveň horkým favoritem na Oscara.

Howard Hughes (Leonardo DiCaprio) je mužem, pro kterého není žádný sen nedosažitelný. Na sklonku 20. let 20. století natáčí filmové drama z 1. světové války Pekelní andělé (Hell’s ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 816 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 45.00 CZK Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu Letec

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Leonardo Dicaprio slaví narozeniny! Mrkněte na jeho neuvěřitelně bohatou filmografii!

  Leonardo Dicaprio slaví narozeniny! Mrkněte na jeho neuvěřitelně bohatou filmografii!

  11. 11. 2016 10:00 Leonardo DiCaprio, který dnes slaví své 42. narozeniny, je americký herec a producent, jenž obdržel Oscara, Zlatý glóbus a Cenu Bafta za postavu Hugha Glasse ve snímku Revenant Zmrtvýchvstání (2015). Zlatým glóbem byl také oceněn za hlavní roli ve filmu Letec (2004), a cenou Berlínského mezinárodního filmového festivalu za úlohu Romea ve snímku Romeo a Julie (1996). Leonardo většinou ztvárňuje postavy explozivní, temperamentní, zranitelné a často psychicky narušené.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Proč je soundtrack k Pánu prstenů ten nejlepší sountrack, co kdy vznikl?

  Proč je soundtrack k Pánu prstenů ten nejlepší sountrack, co kdy vznikl?

  FEATURED 23. 2. 2016 16:57 Existuje spousta dobrých soundtracků – Statečné srdce, Dračí srdce, Star Wars... a mnohé další. Pán prstenů je ovšem jiný. Především díky ohromné péči, které se mu dostalo.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Leonardo DiCaprio: největší filmový herec současnosti

  Leonardo DiCaprio: největší filmový herec současnosti

  PROFIL 16. 1. 2014 19:30 Jen těžko by se dnes hledal podobně uznávaný hollywoodský herec jako je Leonardo DiCaprio. Zatímco do kin míří jeho poslední snímek Vlk z Wall Street, očekává se, že DiCaprio bude i žhavým favoritem blížících se Oscarů. O to paradoxněji ovšem působí jeho cesta ke slávě – připomeňte si ji v pateru fází spolu s trailery na kultovní i obskurní DiCapriova díla.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.