Plakát k filmu: Lepší svět

Lepší svět In a Better World

dokina.cz
7,3

Premiéra 24. 2. 2011
Švédsko, Dánsko, 2010, 113 min

Žánr:
drama
Režie:
Susanne Bier | celý štáb
Hrají:
Ulrich Thomsen, Mikael Persbrandt, Wil Johnson | všichni herci

Susanne Bier patří k elitní skupině dánských režisérů (Lars von Trier, A. T. Jensen, Thomas Vitenberg). Po svém úspěšném filmu Po svatbě (nominace na Oscara) přichází s dramatem Lepší svět, který byl úspěšně uveden na celé řadě filmových festivalů a nedávno získal Zlatý glóbus za nejlepší zahraniční film. Film vypráví příběh dvou rodin, jejichž osudy se náhodně spojí skrze přátelství dvou dospívajících synů. Elias, jehož otec pracuje jako doktor v Africe a prožívá právě manželskou krizi, je šikanován ve škole, zatímco Christian, který se rozhodne ho bránit, se do města přistěhoval s otcem po nedávné smrti matky. Film řeší zdánlivě jasné etické otázky po smyslu pomsty a násilí s ní spojeným.

To vše na pozadí skutečných světových konfliktů, kterým čelíme a které reprezentuje právě postava dánského lékaře v Africe. Film není samoúčelnou plejádou dramatických situací, tak jak je známe z mnoha evropských filmů současnosti, ale precizním pohledem do života dvou generací lidí, jimž se představa lepšího světa znenadání začíná vzdalovat.

Susanne Bier patří k elitní skupině dánských režisérů (Lars von Trier, A. T. Jensen, Thomas Vitenberg). Po svém úspěšném filmu Po svatbě (nominace na Oscara) přichází s dramatem ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 156 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Lepší svět

  • Recenze Lepší svět na MovieZone

    Recenze MovieZone 70

    Anton léčí nebožáky v Africe, přitom doma v Dánsku je jeho syn obětí násilí. Nový kamarád Christian mu ukáže možnou cestu ven – nech se bít, ale pak dej větší ránu. Zlatým glóbem oceněné drama o rozpadu rodiny, nenávisti a odpuštění je plné bohatých postav, nádherné výtvarné stránky a zajímavě napsaných scén. Bohužel v závěru jakoby se leklo temnoty a snaží se ve chmurném světě najít i trochu toho hřejivého slunce.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.