Plakát k filmu: Láska všemi deseti

Láska všemi deseti Populaire

dokina.cz
6,9

Premiéra 21. 2. 2013
Francie, 2012, 111 min

Žánr:
komedie
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Romain Duris, Déborah François, Bérénice Bejo, Mélanie Bernier, Féodor Atkine | všichni herci

Jaro 1958, Francie. 21 letá Rose Pamphyleová (Déborah François) žije se svým ovdovělým otcem, bručounem, který provozuje vesnický obchůdek. Rose je zasnoubená se synem místního automechanika a zdá se, že jejím údělem bude poklidný život hospodyňky. Ale po takovém životě ona netouží. Odjede do Lisieux v Normandii, kde podstoupí přijímací pohovor na místo sekretářky pojišťovací společnosti, které šéfuje velmi charismatický Louis Echard (Romain Duris). Pohovor dopadne katastrofálně, ale Rose aspoň předvede, že umí neuvěřitelně rychle psát na psacím stroji. Mladé ženě se tak nevědomky podaří v Louisovi probudit sklony ke sportovnímu fanouškovství. Rose se pod jeho vedením zúčastní své první soutěže v psaní na stroji. Cesta k opravdovým trofejím je však složitá. Láska ke sportu a k ženě si někdy mohou překážet.

Jaro 1958, Francie. 21 letá Rose Pamphyleová (Déborah François) žije se svým ovdovělým otcem, bručounem, který provozuje vesnický obchůdek. Rose je zasnoubená se synem místního ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Láska všemi deseti

  • Recenze Láska všemi deseti na fffilm

    Recenze fffilm 70

    Konec 50. let. Rose (Déborah Françoisová) by chtěla vypadnou z malého obchůdku svého otce, což se jí povede a získá místo v malé firmičce pojišťováka Louise (Romain Duris). Jejím talentem je, že píše velmi rychle na stroji, ovšem pouze dvěma prsty. Louis chce její talent řádně rozdmýchat a tlačí ji do účasti v soutěžích strojopisu. Od okresního kola až k mistrovství světa v New Yorku. Kvůli psacímu výcviku ji dokonce nechá bydlet ve svém sídle. A samozřejmě, shodou okolností jsou oba krásní, inteligentní a svobodní... Romantická komedie Láska všemi deseti je v jistém smyslu triumfem. Přestože má děj, který je více než předvídatelný, prochází jí to, protože je důsledně natočená jako film z oné doby! Ne že by měla schválně vyblité barvy a mono zvuk: Naopak, všechno Vypadá jako nové - jako kdybyste se dívali na film, natočený v 50. letech současnou technikou - šílené pastelové barvy a fešácky načančaní herci jsou nejúžasnější od Austina Powerse . Celé to muselo být hodně drahé, protože je tam velké množství davových scén a mohutných exteriérů, které vypadají naprosto bezchybně. A "dobový" song "Sekretářská ča ča ča" s montáží.  Skoro každá scéna se mi líbila už tím, jak v ní vypadá nábytek, co je rozestavěno na skříních, a co mají lidi na sobě. Hlavní dva hrdinové jsou samozřejmě sympaťáci (Duris zde vypadá jako mladší klon Guye Pearceho), správně romanticky kulí oči, mají břitké hlášky, atd. atd... Znovu opakuji, všechno je to hrozně naivní a předvídatelné, ale NIKDY to nesklouzne do záměrné parodie, což je fajn, i když to k ní má místy opravdu blízko: Film například vrcholí mistrovství světa v New Yorku, které je rozhlasem živě přenášeno do celého světa, a hlavní hrdinka je v semifinále s Američankou, Němkou a geniální korejskou holčičkou... A celý svět nedutá a čeká kolik písmen kdo nadatluje! (Docela by mě zajímaly detaily toho korejského psacího stroje.) Netuším, jestli je to tak přesně vyladěný humor, nebo jestli je režisér takový naivka a myslel to všechno vážně, ale je mi to celkem jedno. Tempo poněkud kulhá v nezbytných pomalých okamžicích, kdy hrdinové pochybují o své lásce, teskní, a váhají, zda se dát zase dohromady, atd., atd... Ale dá se to vydržet a film naštěstí není přehnaně dlouhý. Pokud mám v kinech vidět nenáročné romantické retrokomedie, tak přesně takovéto, prosím. P.S: Ve filmu vystupuje v rolích písařek mnoho českých děvčat, protože Francouzové prý nikde jinde na světě nenašli dostatečně zručné mladé písařky na stroji!

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.