Plakát k filmu: Láska a modřiny

Láska a modřiny Love and Bruises

dokina.cz
6,0

Premiéra 5. 4. 2012
Francie, Čína, 2011, 105 min

Žánr:
drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Tahar Rahim | všichni herci

Čínská studentka Chua žije v Paříži teprve krátce. Jednoho dne náhodou potká mladého dělníka Mathieua (Tahar Rahim), který se do ní zamiluje. Vznikne mezi nimi intenzivní vztah plný vášně, který Huu natolik vyvede z rovnováhy, že se rozhodne vrátit se do Číny. Až tam zjistí, jak důležitou roli Mathieu v jejím životě získal... Film od talentovaného čínského režiséra Lou Yea, který pro přílišnou erotickou otevřenost nesmí v Číně tvořit.

Čínská studentka Chua žije v Paříži teprve krátce. Jednoho dne náhodou potká mladého dělníka Mathieua (Tahar Rahim), který se do ní zamiluje. Vznikne mezi nimi intenzivní vztah ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 106 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Láska a modřiny

 • Recenze Láska a modřiny na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Číňanka se v Paříži zaplete s dělníkem a je z toho románek, při kterém se hodně souloží a skoro stejně hodně pláče. Podobně jako Stud byl erotickou pastva s uměleckým podtextem pro ženy, Láska a modřiny je něco podobného pro muže, obzvlášť pro muže, kteří mají zálibu v malých asiatkách s malými prsy. Podobně jako Fassbender ve Studu si i hrdinka tohoto filmu užije hodně sexu a nejrůznějších full frontalů. A podobně jako Fassbender přitom není šťastná. Narozdíl od něj sice má vztah, ale je to vztah s primitivem, který je žárlivý, hloupý, vznětlivý a zapletený s podsvětím. Ale hrdinka (inteligentní a vzdělaná) ho prostě miluje a nemůže jinak. Toto její bezvýchodné drama je natočeno působivě, ale jako náplň celovečerního filmu mi to (podobně jako ve Studu ) připadá poněkud málo. P.S: V souvislosti s filmem se mluví o tom, že je v Čině zakázán kvůli svému politickému podtextu, což mě upřímně překvapilo. Je v něm pouze jednou použito oslovení "soudružka" v mírně ironickém duchu, a pak asi minutová scéna, kdy hrdinka (překladatelka) překládá něčí interview s disidentem. Jinak jde o film naprosto apolitický. Tomu Čangajškovi opravdu stačí málo...

Související články k filmu Láska a modřiny

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Drama Láska a modřiny otevřeně hovoří o lásce a spalující touze

  Drama Láska a modřiny otevřeně hovoří o lásce a spalující touze

  10. 3. 2012 13:56 O lásce a spalující touze v nerovném vztahu muže a ženy vypráví francouzské drama čínského režiséra Lou Jie Láska a modřiny. Snímek režiséra, který pro své politické postoje a přílišnou erotickou otevřenost nesmí v Číně tvořit, uvede distribuční společnost Aerofilms do tuzemských kin 5. dubna.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.