Plakát k filmu: La Bohème

La Bohème La Bohéme

dokina.cz
7,0

Německo, Rakousko, 2008, 115 min

Žánr:
romantický, hudební
Režie:
Robert Dornhelm | celý štáb
Hrají:
Anna Netrebko | všichni herci

Dvě největší hvězdy operního nebe Rolando Villazón a Anna Netrebko v hlavních rolích jedinečného filmového zpracování LA BOHÈME!

Láska básníka Rudolfa (Rolando Villazón) k nežné Mimi (Anna Netrebko) mohla vydržet věčně, nebýt nepřejícného osudu. Jejich dojemný příběh osvěžuje paralelní linie o přátelství čtyř mladých umělců, kteří ač jsou chudí, život na Montmartru vedou bohatý.

Zmíněné dějové peripetie byly ideálním námětem pro operu La Bohème, která se na prknech turínského divadla Regio objevila poprvé 1. února 1896 a dodnes slaví úspěchy po celém světě. Libreto pro legendárního Giacoma Pucciniho tehdy napsala proslulá autorská dvojice operního verismu, Luigi Illica a Giuseppe Giacosa. Spolu tato trojice udělala také Toscu nebo Madam Butterfly.

La Bohème je dodnes jedno z nejlepších hudebně-dramatických děl, které dovedou skvělým způsobem zachytit nejenom lidský příběh a emoce, ale také ducha Paříže té doby.

Dvě největší hvězdy operního nebe Rolando Villazón a Anna Netrebko v hlavních rolích jedinečného filmového zpracování LA BOHÈME! Láska básníka Rudolfa (Rolando Villazón) k ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 400 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.