Plakát k filmu: Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2 Kung Fu Panda 2

dokina.cz
7,1

Premiéra 2. 6. 2011
USA, 2011, 91 min

Žánr:
komedie, akční, rodinný, animovaný
Režie:
Jennifer Yuh | celý štáb
Hrají:
Jack Black, Gary Oldman, Dustin Hoffman, Lucy Liu, Angelina Jolie, Seth Rogen | všichni herci

Nejlínější tvor pod sluncem chlupatý pandí chlapík Po, překonal sám sebe, naučil se kung fu a zachránil rodné údolí před zlosynem Taj Langem. Tady by mohl jeho osud skončit, kdyby se z filmu Kung Fu Panda nestal celosvětový fenomén. Klenot, který se zařadil po bok toho nejlepšího, co studio DreamWorks vyprodukovalo, tedy zlobra Shreka a zvířátek z Madagaskaru, si prostě říkal o pokračování. Na druhou stranu – v Poově životě je stále co odhalovat. Například – přemýšleli jste někdy nad tím, jak je možné, že je jeho tatínkem houser?

Po by si možná tyto otázky taky začal klást, kdyby na to ovšem měl čas. Sotva se usadil prach po jeho souboji s tygrem Taj Langem, objevil se na obzoru nový padouch. Nenechte se zmást tím, že se Lord Shen skrývá v kůži bílého páva. Jeho ambicí je ovládnout celou Čínu a zlikvidovat přitom i bojové umění kung fu. K tomu mu má pomoci armáda krvežíznivých vlčích pomocníků a mocná tajná zbraň. Po celé zemi mizí věhlasní mistři kung fu a Po se spolu s Pěti postrachy (připomínáme, že jde o Tygřici, Jeřába, Kudlanku, Opičáka a Zmiji) vydává na nelehkou misi, hodnou věhlasu Dračího bojovníka.

Jak sám říká: „Přece nenechám zničit něco, co jsem se právě naučil!“ Pokud uspěje, odměnou mu bude nejen další hrdinský kousek na kontě, ale i rýsující se skládačka střípků vlastní minulosti, které – Světe div se! – naznačují, že jeho tatínek asi doopravdy nebyl houser.
„V prvním díle jsme zjistili, že hrdinou se může stát každý, bez ohledu na výšku a váhu. Ve druhém se dozvíme, že osud nám přivádí do cesty jak osoby, které nám pomáhají, tak i ty, které nám naopak ubližují, vše proto, abychom dokázali naplno využít vlastní potenciál,“ říká režisérka Jennifer Yuh.

Podle scenáristy Jonathana Aibela je na příběhu patrné, že pokračování nevzniklo jen jako reakce na očekávaný úspěch prvního dílu, ale jako logické a organické vyústění energie, kterou scenáristický tým jedničce věnoval. „Měl jsem obrovskou radost, že mi DreamWorks nabídli pracovat na pokračování, o to větší, že se vrátil kompletní tým. Komunikace byla proto mnohem jednodušší a navíc jsme se nemuseli tolik věnovat budování prostředí a jednotlivých charakterů. To všechno už jsme měli, a tak jsme se o to pustili do příběhu a do akčních scén,“ vysvětluje Aibel. Dodejme jen, že hlubšího příběhu a větší akce si v pokračování Kung Fu Pandy užijeme i ve 3D.

Nejlínější tvor pod sluncem chlupatý pandí chlapík Po, překonal sám sebe, naučil se kung fu a zachránil rodné údolí před zlosynem Taj Langem. Tady by mohl jeho osud skončit, kdyby ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1368 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 101.61 CZK 254.40 CZK Přehrát online

Recenze filmu Kung Fu Panda 2

 • Recenze Kung Fu Panda 2 na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Panďák Po a jeho parta dostali zatraceně těžký úkol. Musí zastavit nepřítele, kterému se povedlo vymyslet zbraň, proti níž údajně nemá bojové umění žádnou šanci. Kung Fu Panda 2 je ideální zábava pro celou rodinu, která ovšem trochu trpí absencí silnějšího příběhu. Akce je sice fajn, ale občas by bylo příjemné dát si od toho mlácení trošku pauzu a zkusit taky dostat do těch devadesáti minut řežby více děje. Rozhodně ale přilítla nadprůměrná podívaná.

 • Recenze Kung Fu Panda 2 na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Asi fakt nemá smysl, abych popisoval děj, že? A vlastně nemá smysl, abych se nějak moc rozepisoval. Tohle pokračování je naprosto typické "pokračování, které vlastně nemá důvod existovat, ale muselo se natočit, protože první film hodně vydělal". Hlavní hrdina se poté, co se na konci jedničky stal Kung-Fu mistrem, nachází v jakési zvláštní šedé zóně, kdy je současně bojový superexpert a supernekňuba (podle toho, co se filmu zrovna hodí). Nevyužitá camea z prvního dílu jsou ještě nevyužitější: Krokodýla mluví v originále Van Damme, ale když jsem si to na konci filmu přečetl, tak jsem ani nelitoval dabingu, protože jsem si nevzpomněl, že by krokodýl něco říkal (tedy on asi něco říkal, ale vůbec mi to neutkvělo v hlavě). Vizuální stylizace je místy velmi hezká, ale následkem 3D jsou některé atmosférické noční scény tak tmavé, že není nic vidět. Po většině stránek jde o profesionální produkt, ale nepřináší nic nového nebo lepšího než jednička.

Trailer k filmu

Související články k filmu Kung Fu Panda 2

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Pět kreslených pokračování, která musíte vidět

  Pět kreslených pokračování, která musíte vidět

  3. 10. 2015 19:30 Pokračování vládnou Hollywoodu. Podle producentů je to do jisté míry sázka na jistotu, fanoušci se rádi zase setkávají se svými oblíbenými postavami a kritici většinou zuří. Výjimky však potvrzují pravidlo. My jsme se tentokrát zaměřili na úspěšná pokračování animovaných hitů. Ani těm se totiž zájem studií o tzv. sequely nevyhýbá.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Kung Fu Panda 2

  Kung Fu Panda 2

  30. 5. 2011 06:48 Nejlínější tvor pod sluncem chlupatý pandí chlapík Po, překonal sám sebe, naučil se kung fu a zachránil rodné údolí před zlosynem Taj Langem. Tady by mohl jeho osud skončit, kdyby se z filmu Kung Fu Panda nestal celosvětový fenomén. Klenot, který se zařadil po bok toho nejlepšího, co studio DreamWorks vyprodukovalo, tedy zlobra Shreka a zvířátek z Madagaskaru, si prostě říkal o pokračování. Na druhou stranu – v Poově životě je stále co odhalovat. Například – přemýšleli jste někdy nad tím, jak je možné, že je jeho tatínkem houser?

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.