Plakát k filmu: Krycí jméno krtek

Krycí jméno Krtek Kret

Francie, Polsko, 2011, 108 min

Žánr:
drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Borys Szyc, Marian Dziedziel, Wojciech Pszoniak, Bartlomiej Topa | všichni herci

Paweł Kowal žije ve Slezsku, věnuje se rovným dílem práci i rodině a na obou "frontách" se mu vcelku úspěšně daří. Zlom v jeho životě nastává v okamžiku, kdy v místních novinách vyjde článek, obviňující jeho otce Zygmunda z toho, že v 80. letech spolupracoval se státní policí a byl jejím agentem, skrývajícím se pod pseudonymem "Krtek". Pawel takovému nařčení odmítá uvěřit, protože svého tátu zná jako zapáleného člena Solidarity, ale jeho žena Ewa, která v té době přišla během zásahu proti demonstrujícím horníkům o otce, je jiného názoru. Jejich manželství prožívá těžkou krizi a Pawel je rozhodnutý udělat cokoliv, jen aby odhalil pravdu a očistil otcovo jméno. Jenže minulost má svoje tajemství, která neodhalí jen tak někomu.

Paweł Kowal žije ve Slezsku, věnuje se rovným dílem práci i rodině a na obou "frontách" se mu vcelku úspěšně daří. Zlom v jeho životě nastává v okamžiku, kdy v místních novinách ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.