Plakát k filmu: Krycí jméno Holec

Krycí jméno Holec Deckname Holec

dokina.cz
5,1

Premiéra 22. 9. 2016
Česká Republika, Rakousko, 2016, 100 min

Žánr:
drama
Režie:
Franz Novotny | celý štáb
Hrají:
Kryštof Hádek, Vica Kerekes, Johannes Zeiler, David Novotný, Ondřej Brzobohatý, Vilma Cibulková, Jiří Vyorálek, Michaela Haladová | všichni herci

Napínavý snímek na motivy povídky nedávno zesnulého režiséra Jana Němce Italská spojka se odehrává mezi Prahou a Vídní v dramatickém roce 1968. Proměnlivá doba, která směřovala k událostem Pražského jara i srpnové okupaci, je rámcem pro moderní špionážní drama s milostnými motivy, jehož hlavní hrdinové jsou ve vypjatých společenských okamžicích postaveni před zásadní volbu mezi kolaborací a hrdinstvím. Fiktivní příběh se opírá o skutečné situace své doby i reálné osoby.

Napínavý snímek na motivy povídky nedávno zesnulého režiséra Jana Němce Italská spojka se odehrává mezi Prahou a Vídní v dramatickém roce 1968. Proměnlivá doba, která směřovala ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Krycí jméno Holec

 • Recenze Krycí jméno Holec na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

 • Recenze Krycí jméno Holec na iDnes

  Recenze iDnes 20

  Rakousko-český film Krycí jméno Holec přináší zvláštní úkaz. Začíná jako průměrné retro z roku 1968 a zhoršuje se scénu od scény až k sebeparodii.

 • Recenze Krycí jméno Holec na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 40

  Už od začátku je divák poněkud zmaten, neboť bez hlubší znalosti historického kontextu mu uniká smysl některých postav. Objevuje se zde ředitel rakouské televize, který vystupuje v socialistickém Československu a dělá nějaké hovory z Prahy. Ačkoliv si potom zakládá na své novinářské nezávislosti, uchází mu evidentní propagandistický smysl celého pořadu. Z jeho spolupráce s StB pak vychází celá zápletka.

Trailer k filmu

Související články k filmu Krycí jméno Holec

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Návrat Sedmi statečných a moderní špionážní drama

  Filmové premiéry: Návrat Sedmi statečných a moderní špionážní drama

  21. 9. 2016 10:00 Proměnlivá doba, která směřovala k událostem Pražského jara i srpnové okupaci, dokument nahlížející do životů tří mimořádných jazzmanů, čápi, doručující balíky pro internetového giganta, moderní vize klasického příběhu sedmi statečných, život ve vyšší společnosti a příběh modelky toužící po štěstí a slávě. Ve 37. týdnu tohoto roku nás čeká 6 filmových premiér a digitálně restaurovaný snímek na motivy románu Karla Čapka, Krakatit.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.