Plakát k filmu: Kříž cti

Kříž cti Into the White

dokina.cz
7,6

Premiéra 2. 5. 2013
Švédsko, Norsko, 2012, 100 min

Žánr:
akční, historický, drama, válečný
Režie:
Petter Næss | celý štáb
Hrají:
Florian Lukas, Rupert Grint, David Kross | všichni herci

Filmografii divadelního režiséra, herce a ředitele divadla v Oslu Pettera Naessa tvoří dosud převážně tvorba úspěšných nenáročných žánrových filmů. Komediální adaptace divadelní hry Elling (2001) byla dokonce nominovaná na Oscara. Jeho poslední film se však z jeho dosavadní tvorby výrazně vymyká. Jde o válečné drama, inspirované skutečnými událostmi z válečných 40. let minulého století. Po vzájemném sestřelení britského a německého letadla se členové jednotlivých posádek střetnou uprostřed zasněžené norské vysočině v osamocené lovecké chatě. Naess ve filmu Kříž cti rozehrává emocionálně nabitou a sofistikovanou hru mužských charakterů s rozdílným původem, vzděláním, životními postoji a hlavně s různým vojenským výcvikem v uzavřeném klaustrofobním prostoru dřevěné chaty, ze které není úniku, pokud chtějí přežít.

Norsko-švédské komorní drama postupného odhalování pravých charakterů propracovaných postav je plné skvělých přesvědčivých hereckých výkonů, emocionálně silných vyhrocených situací, ale i odlehčujícího slovního i situačního humoru, který je znám z předcházející režisérovy tvorby.

Filmografii divadelního režiséra, herce a ředitele divadla v Oslu Pettera Naessa tvoří dosud převážně tvorba úspěšných nenáročných žánrových filmů. Komediální adaptace divadelní ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 48 hlasů
  • -
  • -

Související články k filmu Kříž cti

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Kříž cti

    Kříž cti

    28. 4. 2013 15:00 Vysoko nad drsnou norskou divočinou se po prudkém vzdušném útoku vzájemně sestřelí angličtí a němečtí piloti.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.